Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

Yedinci kütüphane Gaziemir Yakacık İlkokulu’na kuruldu

Yedinci kütüphane Gaziemir Yakacık İlkokulu’na kuruldu
  • 01.12.2016
  • 1.612 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) tarafından başlatılan “Kütüphanesiz Köy Okulu Kalmasın” projesi başarılı bir şekilde devam ediyor.

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) tarafından başlatılan “Kütüphanesiz Köy Okulu Kalmasın” projesi başarılı bir şekilde devam ediyor. Proje kapsamındaki 7’nci kütüphane, Güzelyurt İlçesi’ne Bağlı Gaziemir Köyü’nde bulunan Gaziemir Yakacık İlkokulu’na kuruldu.

Gaziemir’de düzenlenen açılış töreninde kısa bir konuşma yapan ASÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahaüddin Varol, çocukların başarılı bir eğitim hayatı geçirebilmesi için mutlaka kitap okuma alışkanlığı kazanması gerektiğini, bu alışkanlığın da erken yaşlarda edinilmesinin önemli olduğunu belirtti.

Kütüphanelerin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür eden Varol, “Bu çalışmaların artarak devam etmesini temenni ediyorum. İnşallah, bir çocuğumuz bile bu kütüphaneden faydalanarak gelecekte iyi yerlere gelirse, bu hepimiz için büyük bir mutluluk kaynağı olur” dedi.

ASÜ Aile Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Proje Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Aybala Çayır da, yaptığı kısa konuşmasında, işadamı Tuğrul Oruç’un katkılarıyla kütüphanenin tefrişinin yapıldığını belirtti ve kısa süre sonra yeni bir kütüphaneyi daha faaliyete geçireceklerini söyledi.

Güzelyurt Kaymakamı Yakup Güven ve İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal’ın teşekkür konuşmalarının ardından kurdele kesimi yapıldı ve kütüphane gezildi.

Etkinliğin son kısmında Halk Ozanı Mehmet Çil, okuma ve okumanın önemi temalı eserlerini katılımcılarla paylaştı. Kütüphaneye, hayırsever işadamı Tuğrul Oruç’un dedesi olan Cafer Ökçesiz’in ismi verildi..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ