Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,03 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Yeni nesil kalemkârlar eserlerini sergiledi

Yeni nesil kalemkârlar eserlerini sergiledi
  • 31.05.2018
  • 1.367 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kültür-sanat etkinliklerinin hem toplumsal, hem de bireysel hayata derinlik ve anlam kazandırdığını ifade etti.

Güzelyurt Meslek Yüksekokulu “Geçmişten Yansımalar 2” isimli Kalem İşi Sanatı Atölye Çalışmalarından oluşan bir sergi düzenledi.

Mimari Restorasyon ve Mimari Dekoratif Sanatlar Programı Öğrencilerinin, Öğretim Görevlisi Ayfer Aydoğdu ve Öğretim Görevlisi Müzeyyen Aksöz Şen’le birlikte hazırladıkları eserler ilgiyle takip edildi. Kültür ve sanatla alakalı bölümlerin ve buralarda yapılan etkinliklerin tamamının çok kıymetli olduğunu kaydeden Rektör Prof. Yusuf Şahin, iç derinliği arttıracak çalışmaları önemsediklerini ve öncelediklerini belirtti. Öğrencilerin kültür-sanat bilinciyle mezun olmasını arzu ettiklerini de anlatan Şahin, “İç derinliği arttıracak işlerle öğrencilerimizin de ilgilenmesini istiyoruz. Hayatta bu tarafın eksik kalması tek kanatla uçmaya benzer. Sadece akli melekelerini devreye sokarak iyi bir meslek sahibi olmak yetmez. Kültür ve sanat faaliyetleri hayatın tamamlayıcısıdır. Biz her öğrencimizin bir sanat alanıyla ilgilenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu açıdan bakıldığında sergiyi ve öğrencilerimizin yaptıkları çalışmaları çok değerli ve anlamlı buluyoruz. Hocalarımız başta olmak üzere serginin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi. Öğretim Görevlisi Ayfer Aydoğdu ve Öğretim Görevlisi Müzeyyen Aksöz Şen de sergiye ilişkin yaptıkları açıklamada, mezuniyet aşamasında olan öğrencileri yeni nesil kalemkârlar olarak adlandırdıklarını ifade ettiler.

Yapılan konuşmaların ardından Rektör Şahin ve beraberindeki heyet sergiyi gezdi. Şahin, her çalışmayı dikkatle inceledi ve öğrencilerden ürettikleri eserlerin hikâyesini dinledi.. (HaberAksarayCom)

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ