Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,93 / Satış: 5,96
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Yeni savaşlar para savaşları olacak

Yeni savaşlar para savaşları olacak
  • 10.05.2017
  • 1.292 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) İktisat ve Maliye Bölümlerinin işbirliği ile düzenlenen konferansta konuşan Dr. Ramazan Kağan Kurtoğlu, Türkiye üzerinde pek çok oyun oynandığını, olup bitenleri anlamak için yeni bir bakış açısına ihtiyaç olduğunu söyledi.

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) İktisat ve Bölümlerinin işbirliği ile düzenlenen konferansta konuşan Dr. , Türkiye üzerinde pek çok oyun oynandığını, olup bitenleri anlamak için yeni bir bakış açısına ihtiyaç olduğunu söyledi.

“Küresel Para Savaşları ve Ortadoğu’daki Gelişmeler” konulu konferans, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nafiz Tok’un selamlama konuşmalarıyla başladı.

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Ramazan Kağan Kurtoğlu, küresel para savaşlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yeni dönemdeki savaşların para savaşları olacağını dile getiren Kurtoğlu, “Bu savaş konvansiyonel silahlardan daha tehlikelidir. Bu yüzden uyanık olmamız ve bu anlamda Kur’an-ı Kerim’deki ‘Oku’ emrini iyi anlamamız gerekiyor” dedi.

Ortadoğu’da ve Türkiye’de oynanan oyunlara ilişkin bilgiler de veren Kurtoğlu, “Yeni bir bakış açısına ihtiyacımız var. İmanı ve aklı harmanlamalıyız. Aksi takdirde bir yere varmamız mümkün değil. Osmanlı para oyunlarıyla yıkıldı. Bugün Türkiye üzerinde de birçok oyun oynanıyor” dedi.

Kurtoğlu’nun sunumunun ardından Yatırım Danışmanı Ercan Kutlu kürsüye geldi ve “Borsa, Altın, Döviz, Kıymetli Madenlerin Dünya ve Türkiye’deki Durumu” konulu bir sunum yaptı.

Konferansların ardından Dr. Ramazan Kağan Kurtoğlu ve Uzman Ercan Kutlu, katılımcıların sorularını cevaplandırdı..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ