Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 9,19 / Satış: 9,23
€ EURO → Alış: 10,67 / Satış: 10,71

Yer altından çıkartılan borular sergileniyor

Yer altından çıkartılan borular sergileniyor
  • 11 Mart 2021

Aksaray Belediyesi vatandaşlara sağlıklı ve kaliteli içme suyu hizmeti verebilmek adına ömrünü tamamlamış sağlığa zararlı hale gelmiş eski asbest içme suyu borularını yeni nesil uzun ömürlü polietilen borularla değiştiriyor.

Aksaray Belediyesi mevcutta bulunan ömrünü tamamlamış 108 kilometre uzunluğundaki içme suyu borusunu yenilemeyi hedefliyor. Bu hedeften 48 kilometresini şimdiye kadar değiştirdi.

Değiştirilen asbest boruların kullanım ömrünü tamamladığını ve sağlığa zararlı hale geldiğini ve bu sebeple alt yapı seferberliğinin başlatıldığını vatandaşlara göstermek  için yer altından çıkartılan borular şehir meydanında ve AVM önlerinde kurulan camekanlarla sergileniyor.

Yer altından çıkartılarak sergilenen ömrünü tamamlamış asbest boruları ve yerine döşenen yeni nesil polietilen içme suyu borularını gören vatandaşlar Belediye Başkanı Evren Dinçer’in başlatmış olduğu değişim çalışmalarını takdir ile karşılıyor. Vatandaşlar yapılan alt yapı çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Evren Dinçer’e ve ekibine teşekkür ediyorlar..

 

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ