Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,78 / Satış: 5,81
€ EURO → Alış: 6,44 / Satış: 6,46

Yeşil bir kampüs için en önemli gereklilik toprak

Yeşil bir kampüs için en önemli gereklilik toprak
  • 16.01.2018
  • 996 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, daha yeşil bir kampüs için zor şartlara rağmen samimi gayretlerle çalıştıklarını belirtti..

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, daha yeşil bir kampüs için zor şartlara rağmen samimi gayretlerle çalıştıklarını belirtti.

Şahin, () Başkanı İlker Başgan ve ekibini ziyaret etti. Kampüste yürütülen çalışmalara ilişkin bilgiler veren Şahin, özellikle yeşillendirme konusundaki faaliyetlere değindi. Şehrin tüm dinamiklerini de içine alacak şekilde bu çalışmaları gerçekleştirme gayretlerinden söz eden ASÜ Rektörü, “Üniversitemizde etkili yeşillendirme yapmanın tek yolu, dışarıdan bitki yetiştirmeye uygun toprağın kampüse çekilmesidir. Bu hususta gerekli bilgilendirme toplantılarını ve ziyaretlerini aksatmadan gerçekleştiriyoruz. Şu ana kadar ciddi bir yol aldık ama çok büyük bir alanda toprağa ihtiyacımız var. yönetiminin de bu hususta bizlere sağlayacağı katkılar olacağı kanaatindeyiz” dedi. Şahin, daha sonra Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamındaki çalışmalara da değindi.

TÜMSİAD Başkanı İlker Başgan da Üniversite’nin Aksaray için bir değer olduğunu ve yeşil bir kampüsün sadece Üniversite için değil, şehir için de bir kazanım olacağını belirterek, ellerinden geldiği kadar çalışmaya destek olacaklarını kaydetti..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ