Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,85 / Satış: 5,88
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

Yeşim Pekmez Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’ni ziyaret etti

Yeşim Pekmez Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’ni ziyaret etti
  • 26.12.2016
  • 2.496 kez okundu

Aksaray Valisi Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez, Aksaray Devlet Hastanesine bağlı olarak hizmet veren (Toplum Ruh Sağlığı Merkezi) TRSM’ini ziyaret etti.

Aksaray Valisi Aykut Pekmez’in eşi , Aksaray Devlet Hastanesine bağlı olarak hizmet veren () ’ini ziyaret etti.

Yeşim Pekmez TRSM’ini ziyaretinde Başhekim Yardımcısı Uzm.Dr. Ramazan Dikmen, Müdür Yardımcısı Necla Öztürk tarafından karşılandı.

Yeşim Pekmez, TRSM’de görevli Psikiyatri Uzmanı Dr. Semanur Türkoğlu Dikmen’den merkezle ilgili bilgiler aldı.

Psikiyatri Uzmanı Dr. Semanur Türkoğlu Dikmen, Bayan Pekmez’e Merkezde , Şizofreni, Psikotik bozukluklar ve duygu durum bozuklukları gibi kronik rahatsızlıkları bulunan hastaların takipleri, tedavileri ve rehabilitasyonlarının yapıldığını söyledi.

Psikiyatri Uzmanı Dr. Dikmen” Aksaray il genelinde ağır ruhsal bozuklukları bulunan hastalara tek tek ulaşıyor, gerektiğinde ev ziyaretleri yaparak kayıt altına alıyoruz, sonrasında ise merkeze devam eden hastaların takip, tedavi ve spor, resim, el sanatları, tiyatro ve müzik ile uğraş terapisi düzenleyerek rehabilite ediyoruz. Hastaların merkezde ilaçlarını düzenli kullanmalarını sağlıyoruz, grup terapileri, psikososyal beceri eğitimleri düzenleyerek, hastalara bireysel danışmanlık hizmeti veriyoruz” dedi.

Bayan Pekmez, ziyaretinde TRSM’ine devam eden hastalarla da sohbet edip, onlarla yakından ilgilenerek, kişisel istek ve dileklerini dinledi. TRSM El Sanatları atölyesini de gezen Pekmez, El Sanatları Öğretmeni Fatma Kayaoğlu tarafından verilen eğitimler sonrasında hastaların el emeği, göz nuru ile ortaya çıkardıkları ürünleri de çok beğendi.

Bayan Pekmez, TRSM’de üretilen el sanatları ürünlerinin halka satışlarının yapılması ve elde edilecek gelirin yine hastaların ihtiyaçlarında kullanılması gerektiğini ve bu konuda yardımcı olabileceğini söyledi.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ