Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 13,40 / Satış: 13,45
€ EURO → Alış: 15,17 / Satış: 15,23

YÖK Başkanvekili Kapıcıoğlu’ndan Rektör Karadağ’a ziyaret

YÖK Başkanvekili Kapıcıoğlu’ndan Rektör Karadağ’a ziyaret
  • 26 Kasım 2021

Yozgat Bozok Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Tıp Fakültesi öğrencilerinin beyaz önlük giyme merasimi için Yozgat’a gelen YÖK Başkanvekili …

Yozgat Bozok Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Tıp Fakültesi öğrencilerinin beyaz önlük giyme merasimi için Yozgat’a gelen YÖK Başkanvekili Safa Kapıcıoğlu, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ’ı ziyaret etti.

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, ziyarette yaptığı açıklamada; “Diş hekimliği fakültesi öğrencilerine kavuştu. Biz YÖK Başkanvekili Safa Kapıcıoğlu’nu ziyarete gittiğimizde planlamamızda bizim 2022 yılında yapmak vardı. Biz hocamıza alt yapımızdan bahsettik. Diş hekimliği binası ile ilgili bilgi verdik. Hocamız bize aklımızda olmayan bir şey söyledi. Siz 2022 yılını neden bekliyorsunuz? Şayet siz askeri koşulları sağlar bunları yaparsanız bu sene prestiji ile öğrenci alırız dediğinde biz dekanımızla birlikte heyecanlandık. Siz bize bu türlü itimadınız varsa kelam veriyorsanız itimadınızı sarsmayacağız dedik. O günden itibaren gece gündüz çalışarak diş hekimliği fakültesini hem öğretim elemanları olarak getirdik. Gerisinden da o binamızı eğitim öğretime açacak bir formda büyük bir tadilattan geçirdik. YÖK Başkanvekili Kapıcıoğlu sayesinde 41 tane öğrencimiz eğitim öğretime başlamış oldu.” dedi.

Yükseköğretim Şurası (YÖK) Lider Vekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu ise, Bilhassa nazik davetleri için Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Ahmet Karadağ’a teşekkür ediyorum. Tabi Yozgat kent olarak benim birinci sefer geldiğim bir kent. O bakımdan da Yozgat’ta olmaktan memnunum, Bugün rektör hocamızın da söylediği üzere bilhassa Tıp ve Diş Hekimliği programlarına yeni başlayan öğrencilerin birebir vakitte önlük giyme merasimine de katılıyoruz. Birebir vakitte üniversitemizin öteki programlarını da YÖK lider vekili olarak yerinde görme fırsatı bulacağım. Bu programların açılması Yükseköğretim kurumunun hem yürütme hem genel heyetinin birlikte kararları ile oluşuyor. Yalnızca ülke sayısal olarak değil nitelik olarak da en üst seviyede eğitim alarak mezun olan şahıslar yetiştirmek için üniversitelerimiz var. Bölgesel kalkınma odaklı misyon farklılaşmasında bir yeri var. Endüstriyel kenevir bakımından Yozgat Bozok Üniversitesi bir ihtisas üniversitesi olarak kabul edildi.” diye konuştu.

İHA

blank

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ