Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

Zaferin 94’üncü yıldönümünü gururla kutluyoruz

Zaferin 94’üncü yıldönümünü gururla kutluyoruz
  • 30.08.2016
  • 1.442 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yazılı bir basın açıklamasıyla kutladı..

Bir milletin imanı, onuru, bağımsızlık aşkı ve cesaretiyle verdiği mücadelenin, 30 Ağustos 1922’de zaferle taçlandığını ifade eden Rektör Şahin, “Yokluk ve imkânsızlık içindeki vatansever halkın ülkesi, bayrağı, inancı için neler yapabileceği, nasıl bir kahramanlık destanı ortaya koyabileceği, ecdadımız tarafından tüm dünyaya gösterilmiştir. Aziz milletimiz, vatan toprağını gözünü kırpmadan müdafaa etmiş, büyük bedeller ödemiş ancak, bağımsızlığından zerre miktar taviz vermemiştir” dedi. Tarihi kahramanlıklarla dolu olan milletin, bugün de şer odaklarına ve hainlere karşı aynı ruhla mücadele ettiğini, 15 Temmuz’un bunun en net kanıtı olduğunu belirten ASÜ Rektörü, “Bu topraklar üzerinde oynanan oyunları bu asil millet 94 yıl önce, Başkomutanlık Meydan Muharebesinde nasıl bozmuşsa, 15 Temmuz’da da, meydanlarda aynı şekilde bozmuştur. Allah’ın izniyle gerek içerdeki, gerekse de dışardaki hainler, bu milletin karşısında asla duramayacaklardır” dedi.

Prof. Şahin, açıklamasını şu şekilde tamamladı: “94 yıl evvel bu zaferi bizlere armağan eden ecdadımızı ve 15 Temmuz kahramanlarımızı saygı ve dua ile anıyoruz..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ