Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 9,28 / Satış: 9,32
€ EURO → Alış: 10,80 / Satış: 10,85

Zinciriye Medresesi’nde “Bilgi Evi” oluşturdu

Zinciriye Medresesi’nde “Bilgi Evi” oluşturdu
  • 05 Kasım 2015

Aksaray Belediyesi, şehrin tam merkezinde bulunan Zinciriye Medresesi’nde “Bilgi Evi” oluşturdu. Mekân, geçmişte olduğu gibi, geleceğe yön veren bir eğitim yuvası haline dönüşmeye başladı..

ZİNCİRİYE MEDRESESİ, BİLGİ EVİ İLE ESKİ KİMLİĞİNE KAVUŞUYOR

Zinciriye Medresesi’nin şehrin hafızası ve önemli bir ata yadigârı olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Medrese’nin eski kimliğine kavuşmasını çok önemsediklerini belirtti. Burada büyük bir kütüphane kurulduğunu ve kütüphane kapasitesinin her geçen zaman biraz daha arttığını söyleyen Başkan, “Tarihi mekânda oluşturduğumuz “Bilgi Evi” şehrimizin hizmetinde. Toplumun her kesiminden, kadın-erkek her yaştan vatandaşımız buradan faydalanabilir. Biz, bu konuyu önemsiyoruz. Bilgi ve bilinç düzeyi yüksek, köklerine bağlı, geleceği okuyabilen bir nesil yetiştirmek için yaptığımız bu çalışmayı geliştireceğiz” dedi.

Zinciriye Medresesi Bilgi Evinde, kültürel ve sosyal olarak farklı etkinlikler de düzenleniyor.  Bilgi Evi, öğrenciler başta olmak üzere, okumayı seven herkes tarafından takdir topluyor..

blank

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ