Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 4,82 / Satış: 4,84
€ EURO → Alış: 5,59 / Satış: 5,62

Umudumuz Türk Gençliği

Saliha TOPRAK
Saliha TOPRAK - saliha-toprak@hotmail.com
  • 16.05.2016
  • 1.552 kez okundu

Gençlerimiz… Umutlarımız…

Ulu önderimiz  MUSTAFA KEMAL  ATATÜRK’ün ;  Yurdumuzu emanet ettiği  Sevgili Türk Gençliği.

O;  19 Mayıs’ı kendi “doğum günü” olarak kabul ettiği önemli  günü; 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı “Kurtuluş Savaşı’nın Başlangıç Gününü” armağan ettiği Türk Gençliği;

Siz : Bizim güvenimiz, yarınlarımız, Yurdumuzu ileriye, hep daha ileriye götürecek, gözümüzü arkada bırakmayacak, aydınlık geleceğimiz!

Bu gün sizin gününüz. Kutlu olsun.

Nüfusu en genç olan ülkelerden olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği sizlerin elindedir.

Biz her ne kadar size mahcup isek de,  olmak istediğiniz mesleklere değil de, onca kurs ücretleri, onca sınav stresleriyle okuduğunuz  “nereyi tutturabilirsek “ şeklindeki okullarda sevmeden eğitim gördükten sonra, atamalarınızı yapmayıp iş veremesek de, akıllı gençlerimizin yurt dışına gidip, geri dönmemek üzere vatana ailesine hasret yaşamaya mahkum etsek de, şehit olsanız da, parasızlıktan okuyamasanız da, aileniz okutamamanın ezikliğinden dolayı sizden;  siz , ailenizin size karşı bu  çırpınması sonucu işsiz olmanız dolayısıyla ailenizden,  utanır  olmasından yüz yüze gelemesek de…

Size sağlıklı bir Türkiye bırakmasak da… Size yabancı çocukların boylarında boslarında olamamanızı, yeterli beslenememenizden ve spor yapamamanızdan ileri geldiğini itiraf edemeyip, “ne yapalım  biz de ufak tefek insanlarız işte” diye avutsak da, okullardan resim müzik, atölye soyunma odaları spor salonlarını kaldırıp, sosyal etkinliklerinizi ve yeteneklerinizi köreltip; gençliğinizi yaşatamasak da,

Hala inatla sürdürülen bazı eski adetler yüzünden çok para isteyen evlilik  bir çok gencimiz için “uzak  hayal” veya “korkulu düş” olmaktaysa da , kız çocukları 21. Yüz yılda okula gönderilmemekteyse de…

Ahlak çöküntüsü “normal” görülmekte ve “parayı kazan da gerisi bizi ilgilendirmez” anlayışı yerleşmekte ise de…

Siz bizim UMUDUMUZSUNUZ.

Okuyunuz. Kendinizi geliştiriniz.  Bu durumlara SON veriniz. Ki sizin geleceğiniz, sizin evlatlarınızın oluşturacağı gençlik , “KÖŞE DÖNÜCÜ”,”KISA YOLDAN ZENGİN OLMA” eğilımlerinde değil, bilim adamları olarak yetişsin.

Varsın son model arabanız, telefonunuz olmasın. Siz eğitiminizle, konuşma üslubunuzla, kişiliğinizle, yeteneklerinizle , sağlam duruşunuzla kendinizi ispat ediniz. “Adam gibi adam” desinler ve karşınızda ezilsinler. Marka saat takmakla, gecelerde para saçmakla ne ülkeye, ne de kendine ve ailesine  faydalı birisini gördünüz mü???

Benim Türk Gençliğinden beklediğim; Atatürk’ün GENÇLİĞE Hitabesindeki her kelimenin anlamını kavramış ve kendine  rehber  edinmiş gençliktir.

Bizim hatalarımızdan ders  almış gençliktir. Cumhuriyetimize, devrimlerimize, ilkelerimize sahip çıkmış ve çıkacak olan gençliktir.

Artık bayrak bile asılmayan evlerdeki, iş yerlerindeki her TÜRK ÇOCUĞU!  Atatürk’ün emanetini sizlere emanet ediyor, gözlerinizden öpüyorum..

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ