Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

11 Kursiyer Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifikası aldı

11 Kursiyer Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifikası aldı
  • 01.02.2016
  • 1.820 kez okundu

Aksaray Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASÜSEM) tarafından düzenlenen “Yabancılara Türkçe Öğretimi” konulu seminer sona erdi..

Aksaray Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASÜSEM) tarafından düzenlenen “Yabancılara Türkçe Öğretimi” konulu seminer sona erdi. İlgili seminere katılıp başarı sağlayan 11 kursiyer, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Sertifika töreninde konuşan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, süreçte emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerine başladı ve yabancılara Türkçe öğretmenin çok önemli olduğunu ifade etti. Türkiye’nin hem kendi iradesi dâhilinde, hem de kendi iradesi dışında yabancı uyruklu öğrenci çektiğini kaydeden Şahin, “Bir Osmanlı bakiyesi olmanın getirdiği sorumlulukla kapımızı açtığımız göçmenler, insanlar var. Bunlar, Türkiye’de hayata tutunmaya çalışıyor. Bu insanlara Türkçe öğretebilecek arkadaşlarımızın sayısının artması bizim açımızdan çok önemlidir” dedi. Yabancı öğrenci alımı konusunda ASÜ’nün ciddi şekilde çalıştığını da ifade eden Rektör Şahin, şöyle devam etti: “4 yıl önce 20 yabancı öğrenci ile süreç başladı ve sonraki yıl sayı 140’a ve ardından da 440’a ulaştı. Bugün 700 civarında yabancı öğrencimiz var. Yeni binalarımızın bitmesiyle birlikte yabancı öğrenci sayımız kısa sürede bin bandına ulaşacaktır. Ülke çeşitliliğini de arttırmak istiyoruz.” Törende ASÜSEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mutlu Uygun da kısa bir konuşma yaptı. Yapılan konuşmaların ardından Rektör Şahin sertifika alan kursiyerlere, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz ise seminerin düzenlenmesinde emeği geçen akademisyenlere belgelerini takdim etti.

80 saat süren eğitimin ardından alınan sertifika, yurtiçi ve yurtdışındaki Türkçe Öğretim Merkezlerinde kullanılabiliyor..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ