Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,75 / Satış: 5,78
€ EURO → Alış: 6,34 / Satış: 6,36

2017 yılının ilk hizmet içi eğitimleri tamamlandı

2017 yılının ilk hizmet içi eğitimleri tamamlandı
  • 01.03.2017
  • 1.239 kez okundu

Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı sağlık tesislerinde, 2017 yılının ilk hizmet içi eğitimleri Şubat ayı itibarı ile tamamlandı.

Genel Sekreterliğine bağlı sağlık tesislerinde, 2017 yılının ilk Şubat ayı itibarı ile tamamlandı.

Birliğe bağlı, (AEAH) başta olmak üzere, Aksaray Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM), Ortaköy ve Eskil Devlet Hastanelerinde, temizlik ve tıbbi sekreter olarak görev yapan personelin tamamı bilgilerini geliştirmek için son gelişme ve yasal düzenlemeler konusunda bir dizi hizmet içi eğitimden geçirildiler.

Konusunda uzman hekim, idareci ve birim sorumluları tarafından, gerçekleştirilen hizmet içi eğitimlerde personele hijyen, kişilerarası ilişkiler ve hasta mahremiyeti başta olmak üzere, enfeksiyon kontrolü, bilgi güvenliği, hasta mahremiyeti, hasta ve çalışan hakları, kişiler arası ikili ilişkiler ve iletişim, beyaz kod, mobbing, beden dili, verimlilik, kalite standartları, hasta nakil ve taşıma, hasta güvenliği, iş sağlığı güvenliği ve ilk yardım konularında eğitimler verildi.

Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. Himmet Durgut, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, genel sekreterlik olarak personelin bilgilendirilmesi için hizmet içi eğitimleri yıl içinde rutin olarak tekrarladıklarını söyledi.

Genel Sekreter Op.Dr. Durgut; “Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğimize bağlı, başta Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi (AEAH) olmak üzere, Ağız ve Diş Sağlığı (ADSM), Ortaköy Devlet Hastanesi ve Eskil Devlet Hastanesinde görev yapan temizlik ve tıbbi sekreterlere, hijyen, enfeksiyon kontrolü, bilgi güvenliği, hasta mahremiyeti, hasta ve çalışan hakları, kişiler arası ikili ilişkiler ve iletişim, beyaz kod, mobbing, beden dili, verimlilik, kalite standartları, hasta nakil ve taşıma, hasta güvenliği, iş sağlığı güvenliği ve ilk yardım konularında periyodik olarak eğitim verdik. 2017 yılının ilk hizmet içi eğitimlerini Şubat ayı içerisinde birliğimize bağlık sağlık kurumlarımızın hepsinde tamamladık.

Geçmiş yıllarda gerçekleştirdiğimiz hizmet içi eğitimler, özellikle temizlik ve hijyen, hasta mahremiyeti, hasta ve hasta yakınları ile kişilerarası ilişkiler ve iletişim konularında olumlu geri dönüşümler olmuştur. Verdiğimiz hizmet içi eğitim konularının ne kadar doğru ve isabetli olduğu hasta ve hasta yakınlarının bize geri dönüşlerinde ve yaptığımız anketlerde olumlu olarak yansımıştır. Hastanelerimizin eğitim birimlerine ve eğitimi veren uzman hekim, idareci ve birim sorumlusu arkadaşlarla, eğitime katılan tüm yardımcı sağlık personeli arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ