Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,79 / Satış: 7,82
€ EURO → Alış: 9,29 / Satış: 9,33

3 milyon TL harcanan Seyir Terası neden işletmeye açılmıyor?

3 milyon TL harcanan Seyir Terası neden işletmeye açılmıyor?
  • 26 Kasım 2015 - 12:11

CHP Aksaray İl Başkanı Doğan Koşar, “Yaklaşık 3 milyon TL harcanan Seyir Terasını neden işletmeye açmıyorsunuz?” diye sordu..

CHP İl Başkanı Koşar yazılı yayınladığı basın bildirisinde şu görüşlere yer verdi:

bitirildiği halde neden işletmeye açmıyorsunuz? İşletmeye açılmadan terası süsleyen taşlar dökülmeye başladı. Bekçileriniz her gün terastan onlarca içki şişesi topluyor.

Seyir Terası’nı, Efeoğlu Firması’na ihale ettiniz, kaçtı. Yeniden ihale ettiniz. Son firma ile birlikte bu projeye milletin yaklaşık 3 milyon TL (eski parayla 3 Trilyon) parasını ödediniz. Seyir Terası inşaatı sırasında yüzlerce ağaç kestiniz. Seyir Terası inşaatı sırasında tarihi eserler hiç önemsenmediniz. Kazıdan çıkan binanın tarihi taşlarını sağa sola yuvarladınız.

Seyir Terası’nı yaparken hizmette öncelik sıralamasını göz ardı ettiniz. Çünkü belediyemizin önceliği Seyir Terası olmamalı idi. Seyir Terası belediyenin eline yüzüne bulaştırdığı bir proje haline gelmiştir. Bitirdiğiniz halde sizin bile işletmeye açmaya istekli görünmediğiniz Seyir Terası yerine, Aksaray’ın fakir mahallelerinden birisine sosyal yaşam merkezi kurabilirdik. Bu merkezlerde yazlık ve kışlık düğün salonları, yazlık ve kışlık sinemalar, yürüyüş alanları, küçüklerin oynayacağı parklar,tiyatro, panel, konferans gibi etkinlikler için toplantı salonları, gençlerin ve kadınların el becerilerini geliştirmeleri için mekanlar, kadınların hoşça vakit geçireceği bilgisayar, kuaför, spor, oyun salonları yapılabilirdi. Buralarda büyükler, yürüyüp spor yapıp, okuyup, eğlenirken çocukları gençler ve kadınlar eğlenmenin yanında becerilerini geliştirebilirlerdi. Bu konuda, zamanında ’ne yaptığımız uyarılar kulak ardı edildi. Şu andaki belediye başkanı, bu proje yapılırken belediye meclis üyesi ve ilçe başkanı idi.

Her şeye rağmen bitirdiğiniz bu projeyi neden işletmeye açmıyorsunuz? Neden isteksiz davranıyorsunuz? Sizleri çekinmeye iten bir durum mu var? Fakirimizin parasını harcadınız, bari bir an önce işletmeye açın da açılmadan eskimeye başlayan binadan Aksaray’lı hemşerilerimiz yararlansın. Bekçileriniz sabahları onlarca içki şişesi toplamaktan kurtulsun.”

Aksaray Haberleri - haberaksaray.com

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ