Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

AKÇED ağaçlandırma çalışmaları hız kesmeden devam ediyor

AKÇED ağaçlandırma çalışmaları hız kesmeden devam ediyor
  • 27.10.2015
  • 1.494 kez okundu

AKÇED-Aksaray Kültür Çevre Gençlik Spor Kulübü Derneği ve ÇEKÜD- Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği işbirliği ile Aksaray da başlatılan okulların ağaçlandırma çalışmalarına, okullarımızın açılması ile birlikte yeniden başlandı..

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında Aksaray’da Hayme Hatun Anaokulu, Taptuk Emre Ortaokulu ve Çavdarlılar Köyü İlköğretim okulunu ağaçlandıran AKÇED ve ÇEKÜD geçtiğimiz Pazartesi günü de Gülağaç/Demirci Kasabası Çok Proğramlı Lisesinin bahçesine 10 yaşında 100 Sedir fidanı dikerek bu eğitim öğretim yılının ilk ağaçlandırma faaliyetini gerçekleştirdi.

AKÇED yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla okul bahçelerini ağaçlandırma çalışmalarına da başlamış bulunmaktayız, geçtiğimiz Pazartesi günü Gülağaç/Demirci Kasabası Çok Proğramlı Lisesinin bahçesine 10 yaşında 100 Sedir fidanı dikerek bu eğitim öğretim yılının ilk ağaçlandırma faaliyetini gerçekleştirdik. İnşallah hafta içinde bir okulumuzun daha bahçesini ağaçlandırarak faaliyetimize devam edeceğiz.

Yaptığımız ağaçlandırma çalışması mevsim olarak alışık olmadığımız bir mevsim. Ancak dkimi yapılan fidanlar tüplü fidan olarak tabir edilen fidan olduğundan yılın her mevsiminde dikimi yapılabilmekte ve özellikle sonbaharda yapılan dikimler yağışlarla birlikte sulama gerektirmediğinden ilk bahar mevsimine nazaran daha hızlı toprak ile uyum sağlayabilmektedir.

Gerek AKÇED gerekse ÇEKÜD tarafından yapılan ağaçlandırma ve çevre faaliyetleri ile ilgili ayrıntılı bilgileri www.akced.org ve www.cekud.org.tr adreslerinden alabilirsiniz dedi..

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ