Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

AKFOD yeni fotoğrafçılar yetiştiriyor

AKFOD yeni fotoğrafçılar yetiştiriyor
  • 08.03.2016
  • 1.449 kez okundu

Türkiye’nin en önemli fotoğraf dernekleri arasında yer alan Aksaray Fotoğraf Sanatı Derneği (AKFOD) 2016 Yılı Fotoğraf Eğitimi başladı..

Aksaray Belediyesi Zinciriye Medresesi Kütüphanesi’nde düzenlenen kursa çok sayıda fotoğraf sever katıldı. AKFOD Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Zengin tarafından verilen kursta Fotoğraf Kültürü, Fotoğraf makineleri, objektif seçimi ve kullanımı, ışık ve fotoğraf komisyonu gibi konularda eğitim verilecek.

AKFOD Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Zengin; Fotoğraf sanatını, Fotoğraf Kültürünü Aksaray’da yaşatmak adına AKFOD olarak çok önemli bir görevi üstlendiklerini ifade ederek “Fotoğrafçılık adına Aksaray’da bir sembol olan ve yaptığı çalışmalarla her geçen gün büyüyen AKFOD Ailesi birbirinden güzel fotoğraflarıyla Aksaray’ımızı gerek Türkiye’ye gerekse Dünyaya tanıtmaya devam ediyor” dedi.

Zengin, fotoğraf eğitimi ile ilgili açıklamasında “AKFOD olarak Zinciriye Medresesi’nde 2016 yılının ilk fotoğraf eğitimine başladık. Eğitim programı kapsamında Fotoğraf Kültürü, Fotoğraf Makineleri, Objektif Seçimi ve Kullanımı, Işık ve Fotoğraf Komisyonu gibi konularda eğitim verilecek. Yaklaşık 3 ay sürecek olan fotoğrafçılık eğitiminde kursiyerler sertifika alacak. Kursa katılan arkadaşlara başarılar diliyorum ”şeklinde konuştu.

AKFOD Başkanı Zengin, fotoğraf eğitimi için destek olan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ’ya özellikle teşekkür ederek “Fotoğraf sanatına büyük önem veren ve bize bu güzel imkânı sağlayan Belediye Başkanımız Sayın Haluk Şahin Yazgı ‘ya ve İş birliği içinde çalıştığımız Aksaray Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne çok teşekkür ediyoruz ”dedi.

AKFOD’ un yıl içerisinde Aksaray Belediyesi ile birlikte yapacağı önemli organizasyonlar olacağını belirten Başkan Erdem Zengin, Fotoğraf sanatını, Fotoğraf kültürünü Aksaray’da yaşatmak ve arttırmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Yıl içerisinde yeni organizasyonlar bizi bekliyor. Çalışma arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ