Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Aksaray Belediye Meclisi Kudüs’ün başkent olmasını kınadı

Aksaray Belediye Meclisi Kudüs’ün başkent olmasını kınadı
  • 08.12.2017
  • 1.089 kez okundu

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, ABD’nin sadece Ortadoğu’nun değil tüm uluslararası toplumu olumsuz etkileyebilecek Kudüs kararına tepki gösterdi.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, ABD’nin sadece Ortadoğu’nun değil tüm uluslararası toplumu olumsuz etkileyebilecek Kudüs kararına tepki gösterdi. Başkan Yazgı, Kudüs’ün Müslümanların kırmızı çizgisi olduğunu söyleyip “Kudüs’ün İsrail Başkenti olarak ilan edilmesi vahim bir hatadır” ifadelerini kullandı.

“KUDÜS BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR”

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Kudüs’ün tarihi statüsünü etkileyecek olan kararın tüm İslam toplumu tarafından kınandığını söyledi. Müslümanların ilk kıblesi olan Kudüs’te Filistin’in tüm haklarının yok sayıldığını hatırlatan Başkan Yazgı, “Bu karar Ortadoğu’yu ateşe atmaktır” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI HALUK ŞAHİN YAZGI, KUDÜS’ÜN BAŞKENT KARARINA TEPKİ GÖSTERDİ

ABD Başkanı Trump’ın uluslararası kararları hiçe sayarak yaptığı açıklamaya tepki gösteren Başkan Yazgı, bu kararı tanınmaması gerektiğini söyleyip tüm İslam toplumunun birlik olmaya çağırdı. Müslümanların Kudüs’te başlattığı direnişe değinen Başkan Yazgı, “Mescid’i Aksa bizim kutsal ibadet merkezlerimiz arasında yer alıyor. Müslümanlar olarak bu kararı kınıyor ve tepki gösterdiğimizi buradan ifade ediyorum” diye konuştu.

Aksaray Belediye Meclisi aralık ayı olağan toplantısı sonunda konuya değinen Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, meclis olarak Kudüs kararını kınadıklarını söyledi.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ