Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,83 / Satış: 5,85
€ EURO → Alış: 6,49 / Satış: 6,52

Aksaray Belediyesi ‘Bilgi Duvarı’ projesini başlattı

Aksaray Belediyesi ‘Bilgi Duvarı’ projesini başlattı
  • 28.04.2016
  • 2.221 kez okundu

Aksaray Belediyesinde başlatılan ‘Bilgi Duvarı’ uygulamasıyla artık bilgiye ulaşmak çok kolay..

Belediye giriş katına monte edilen ‘’ akıllı ekranı ile vatandaşlar, hangi birimde nasıl işlem yapmak istiyorlarsa akıllı ekrandaki ilgili birim butonuna dokunmaları yeterli olacak. sayesinde vatandaşlar, borç sorgulama ve ödemeden başlayarak, halk otobüsü güzergahı, kent rehberi, imar duruma kadar pek çok işlemi bu akıllı ekrandan gerçekleştirebilecek.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, halka hizmet sunarken teknolojinin tüm imkânlarının kullanılacağını söyledi ve “Bilgi Duvarı kurumumuzun ve vatandaşlarımızın işleri kolaylaştıracaktır” diye konuştu.

Bilgi Duvarı ile ilgili olarak “Teknolojiyi halkımızın kullanımına sunmak için geliştirdiğimiz yeni bir uygulamadır” diyen Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, bu uygulamanın Aksaray’da bir ilk olduğunu söyledi.

Bilgi duvarında birçok işlem aynı anda yapabilecek. Belediyede işlem yaptırmak isteyenlerin her bilgiye kolaylıkla erişebileceğini ifade eden Başkan Yazgı, “Halkımız, dokunmatik erkândan yapmak isteği işlem üzerine tıklayarak o konuyla ilgili bilgi alabilecek. Hangi birimle ilgili nasıl işlemleri varsa bulunduğu bu noktadan işlemini gerçekleştirebilecek” dedi.

Yeni uygulamadan neler yapılacağı konusunda bilgiler aktaran Başkan Yazgı, “Burada halkımız borç sorgulama ve borcunu ödeyebilecek. Öneri ve şikayette bulunabilecek. Kent rehberini görüntüleyebilme, imar durumunu görüntüleyebilme, aynı zamanda işlemler ilgili yazıcı çıktısı alabilecek. Nöbetçi eczaneleri, nikah saatleri veya canlı yayın kameraları, faaliyet raporları, halk otobüsü güzergahları veya çağrı merkezimizle direk görüşebilme imkanı bulacak” dedi.

Başkan Yazgı son olarak yolu Belediye düşenlere hızlı çözüm sunmak ve işlerini kolaylaştırmak için başlatılan bu projeyle ilgili “Bu proje ile zamandan, süreçten ve iş gücünden tasarruf edilerek belediyemize katma değer sağlamıştır. Aksaraylı hemşerilerimize hayırlı olsun” diyerek Belediyeden sonra Bilgi Duvarının önümüzdeki günlerde bir AVM içinden de hizmet vereceğini açıkladı..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ