Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Aksaray Belediyesi ilaçlama seferberliği başlattı

Aksaray Belediyesi ilaçlama seferberliği başlattı
  • 02 Mart 2017 - 12:26

Aksaray Belediyesi, çevre ve insan sağlığını tehdit eden haşerelere karşı her mevsim sürdürdüğü ilaçlama çalışmalarına son günlerde hızlandırdı.

Aksaray Belediyesi, çevre ve insan sağlığını tehdit eden haşerelere karşı her mevsim sürdürdüğü ilaçlama çalışmalarına son günlerde hızlandırdı. Bahara hazırlık çerçevesinde başlatılan çalışmalar kenar mahallelerden başladı. Önümüzde günlerde şehir merkezi dâhil geniş kapsamlı ilaçlama mücadelesi başlatılacağı bildirildi.

Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ilaçlama ekipleri, bahar ayına hazırlık olarak haşere ve vektörlere karşı mücadele çalışması başlattı. İlaçlama çalışmaları ilk olarak kenar mahallelerde besicilik faaliyeti yapılan mandıra ve ahırlarda başlatıldı. Ardından sinek larvalarının yoğun olduğu su birikintileri, kanallar da ilaçlanarak kontrol altına alındı.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, insanların yaşadıkları yerleri yaşanmaz hale getiren, hastalık etkeni vektörlere karşı etkin mücadele başlatıldığını duyurdu. Başkan Yazgı, vatandaşların evlerinde rahatça oturmaları için ilaçlama çalışmalarını süreceğini işaret etti.

İlaçlamada, hastalık yayan ve böcek, bit, pire, kene, fare, sivrisinek, karasinek, hamam böceği gibi tehdit oluşturacak haşerelerin bertaraf edilmesi hedeflendiği kaydedildi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ