Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,94 / Satış: 7,97
€ EURO → Alış: 9,44 / Satış: 9,48

Aksaray Üniversitesi’nin atıf sayısı yüzde 10 arttı

Aksaray Üniversitesi’nin atıf sayısı yüzde 10 arttı
  • 25 Şubat 2019 - 12:16

URAP (University Ranking by Academic Performance), , Nature İndex, SCIMAGO gibi, üniversitelerin akademik performanslarının somut göstergeleri olan platformlarda, Aksaray Üniversitesi’nin (ASÜ) başarı grafiği giderek yükseliyor.

Dünya çapında 24 binden fazla yükseköğretim kurumunun web paylaşımlarını inceleyerek bir sıralama ortaya koyan ve dünyanın en kapsamlı sıralama sistemlerinden biri olan Webometrics, 2019 Ocak sonuçlarını yayınladı. ASÜ, dünya çapında 2 bin 784, ülke çapında ise 70’inci sırada yer aldı. ASÜ’nün, açıklanan bu sonuçlara göre kendisi ile aynı dönemde kurulan üniversiteler arasında ilk üçte olduğunu kaydeden Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, “Ayrıca Webometrics, yine aynı dönem için, Google Akademik veri tabanı kullanarak, akademik çalışmaların kalitesini belirleyen en önemli unsurlardan biri olan üniversitelerin atıf sayıları da değerlendirdi. Üniversitemizin atıf sayısı 2018 Temmuz ayına göre yüzde 10 daha artarak 11 bin 93’e ulaştı” dedi.

Rektör Şahin, akademik alanda elde edilen bu başarının akademisyenlerin üstün gayretiyle elde edildiğini vurgulayarak, “Çalışmalara katkı sunan tüm hocalarımıza teşekküre diyoruz” şeklinde konuştu..

Aksaray Haberleri - haberaksaray.com

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ