Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,55 / Satış: 6,58

Aksaray Valiliği’nin yeni yayınları kütüphanelerdeki yerini aldı

Aksaray Valiliği’nin yeni yayınları kütüphanelerdeki yerini aldı
  • 02.08.2018
  • 1.745 kez okundu

Aksaray Valiliği tarafından 2017 ve 2018 yıllarında bastırılan kültür yayınları, valiliklere, üniversitelere ve ülkemizdeki önemli kütüphanelere ulaştırıldı.

Konu ile ilgili bilgi veren İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, Aksaray Valiliği kültür yayınları serisi içerisinde 2017-2018 yılları arasında yayınlanan 9 yeni eserin valiliklere, üniversitelere ve ülkemizdeki önemli kütüphanelere ulaştırıldığını belirtti. Doğan bu kitaplarla beraber valiliğimiz yayınlarının yirmiye ulaştığını, yayınlanan eserlerin ilimizin tarihine ve kültürüne dair önemli bilgiler ihtiva ettiğini söyledi.

11 bin yıllık tarihi geçmişi ve zengin kültürel mirası ile Aksaray’ın kültür ve medeniyet sahasında kadim bir şehir olduğunu ifade eden Doğan, İlimizin her türlü değerinin araştırılması ve tanıtılması için başta Valiliğimiz olmak üzere Üniversitemiz, Belediyemiz, Müdürlüğümüz ve diğer kurumlarımızın üstün gayret gösterdiklerini, bunun sonucunda da çok sayıda eserin ilimiz ve ülkemiz kültür hayatına kazandırıldığını ifade etti. Doğan bu bağlamda Valiliğimiz, Belediyemiz, Üniversitemiz ve İl Kültür Turizm Müdürlüğümüz işbirliğinde iki yıldır yapılan ve bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Uluslararası Aksaray Sempozyumunun da ilimizdeki kültürel çalışmalara büyük ivme kazandırdığını vurguladı.

İlim ve kültür şehri Aksaray’la ilgili araştırma yapan tüm araştırmacı ve yazarlara teşekkür ettiklerini belirten Doğan, bu çalışmaların kemale ermesi yönünde hiçbir zaman teşvik ve desteklerini esirgemeyen Sayın Valimiz Aykut Pekmez’e, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yayın kuruluna ve emeği geçen herkese şükranlarını ifade etti.

Aksaray Valiliği kültür yayınları serisi içerisinde yayınlanan yeni eserler şu kitaplardan oluşuyor;

1- I. Uluslararası Aksaray Sempozyumu Kitabı

2- II. Uluslararası Aksaray Sempozyumu Kitabı

3- Şeyh Hamîd-i Veli Somuncu Baba Hayatı ve Eserleri (2.Baskı)

4- Ulu Şeyh Cemâleddin Aksarayi Hayatı ve Eserleri

5- Şair ve Ozanların Dilinden Aksaray

6- Nüzhetü’l-Ebrar el-Muttali’li Esrari’l Ğaffar (Aksaray Âlim ve Velileri)

7- Yunus Der Eşkere Nihân (Yunus Emre Kitabı)

8- Aksaray Mutfak Kültürü ve Yöresel Yemekleri

9- Aksaray El Sanatları Kitabı

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ