Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Aksaray’da 2 yeni 112 acil istasyonu kuruluyor

Aksaray’da 2 yeni 112 acil istasyonu kuruluyor
  • 04 Kasım 2020

Aksaray’da 2 yeni 112 Acil İstasyonu için valilik ve müteahhitler birliği arasında protokol imzalandı.

Aksaray’da vatandaşın sağlık hizmetlerini geliştirmek amacıyla çeşitli çalışmalar yapan Aksaray Valiliği müteahhitler birliği ile yaptığı protokol ile 2 yeni 112 Acil Yardım İstasyonu sözleşmesini imzaladı.

Valilik, Müteahhitler birliği ve bir hayırseverin desteği ile yapılacak olan 2 ayrı istasyon kısa sürede tamamlanarak İl Sağlık Müdürlüğüne teslim edilecek.

Vali Hamza Aydoğdu protokol imzalama töreninde yaptığı konuşmasında sağlık hizmetlerinin önemine değinerek, “Bugün Aksaray Valiliği güzel bir hayırseverlilik örneği gösterdi. Müteahhitler derneği başkanımız hem kendi adına hem de dedesinin adına 2 adet 112 servisi yapacak. İnşallah kış ayı gelmede de bunları bitirecek. Sağlık müdürlüğümüz de o 112 istasyonunu teslim alacak. Biliyorsunuz ki sınırlı bir hayatımız var. Hepimiz bu dünyadan göçüp gideceğiz. Ama arkamızda bıraktığımız hikayeler ve hayır kuruluşları kıyamete kadar yaşayacak. Onların içinde de insanlar onları gördükçe o hayrı yapana dua edecekler. Aksaray bu açıdan hakikaten verimli bir yer. Hayırda yarışanlar sözüne uyan bir il” dedi.

Aksaray Müteahhitler Birliği Başkanı Fatih Güneş ise, “Pandemi döneminde bizde neler yapabiliriz sağlık adına diye görüşmeler yaptık. Görüşmeler sonucunda şehrimizin ihtiyacı olan 112 acil servis merkezleri. Bu istasyonlar şehirde 2 ya da 3 yerde var. Bizde bu mahalle sayısını yükseltmek için 2 mahallede de acil istasyon merkezi kuralım istedik. Bugünde onun protokolünü yaptık. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun diyorum” şeklinde konuştu.

Aksaray İl Sağlık Müdürü Kerim Yeşildağ, sağlık merkezlerinin kentteki önemine değinerek, “Bunların sayısı ne kadar artarsa bizim de hizmet kapasitemiz o kadar ilerleyecek. O yüzden 2 tane 112 istasyonumuzu değerli müteahhitler birliği başkanımız hem birlik adına, hem de dedesi adına valilik bünyesinde protokolle gerçekleştirdik. Bunların sayıları ve kapasiteleri ne kadar çok artarsa biz bu dönemi daha rahat geçireceğimizi düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından 2 yeni 112 Acil Yardım Merkezi İstasyonu için Vali Aydoğdu, İl Sağlık Müdürü Yeşildağ, Müteahhitler Birliği Başkanı Güneş ve hayırsever bir vatandaş arasında protokol imzalandı..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ