Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,37 / Satış: 6,39

Aksaray’da 75 bin 336 öğrenci 15 günlük yarıyıl tatiline girdi

Aksaray’da 75 bin 336 öğrenci 15 günlük yarıyıl tatiline girdi
  • 20.01.2018
  • 885 kez okundu

Aksaray’da 2017-2018 eğitim-öğretim yılının 1.dönemi sona erdi. Aksaray genelinde 420 okulda 75.336 öğrenci 15 günlük yarıyıl tatiline girdi.

Yarıyıl tatili nedeniyle Yusuf Hakiki Baba Ortaokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi. Törene Vali Aykut Pekmez, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul idareci ve öğretmenleri katıldı.

Ziyaret ettikleri sınıflarda öğrencilerin karnelerini dağıtan Vali Aykut Pekmez, öğrencilere tatilde dinlenmelerini tavsiye ederken, tatil süresine kitap okumalarını eksik kaldıkları konulara göz atmalarını istedi.

Törende Vali Aykut Pekmez, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Memursen Başkanı Murat Günaydın, Türk Eğitimsen Başkanı Ali Toprak okul idareci ve öğretmenleri tarafından öğrencilerin karneleri ile Aksaray Belediyesi tarafından hazırlanan karne hediyelerini dağıttı.

Okul öğretmenleri ile görüşen Vali Pekmez; insan hayatının şekillenmesinde öğretmenlerin çok büyük önemi bulunduğunu söyledi.

Son yıllarda devletin, hükümetin eğitim alanında yaptığı yenilik ve yatırımlara dikkat çeken Vali Pekmez; “Ülkemizin kalkınmasında en önemli kaynak insandır. Gençlerimizi çocuklarımız yetiştirirken iyi bir öğrenci iyi bir insan, iyi bir meslek sahibi olmalarını isterken onların milli, manevi ve ahlaki değerlere saygılı, bayrağını vatanı seven gençler olarak da yetiştirmeliyiz’ diye konuştu.

Vali Aykut Pekmez beraberinde Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ile birlikte yapımı tamamlanan Yusuf Hakiki Baba Spor Salonunun açılışını gerçekleştirdi. Vali Pekmez çevre okullarında kullanacağı spor salonunun hayırlı olması temennisinde bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ