Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Aksaray’da öğretmen ve öğrencilerden kan bağışı

Aksaray’da öğretmen ve öğrencilerden kan bağışı
  • 03.12.2015
  • 1.686 kez okundu

Aksaray’da “Geleceğin Kan Bağışçılarını Kazanımı için Teknik Destek” projesi kapsamında öğretmen, öğrenci ve veliler kan bağışında bulundu..

Geleceğin Kan Bağışçılarını Kazanımı için Teknik Destek” projesi kapsamında Aksaray Atatürk Anadolu Lisesi’nde öğretmen, öğrenci ve veliler kan bağışında bulundu.

Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Kızılayı işbirliğinde düzenlenen proje 81 ilde 500 pilot okulda uygulanıyor.

Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Musa Solak yaptığı açıklamada, öğrenciler arasında gönüllü kan bağışını geliştirmek amacıyla düzenlenen projeyi Aksaray’da Atatürk Anadolu Lisesi’nde öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımıyla gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kampanyaya öğretmen, öğrenci ve velilerden yoğun katılım olduğunu belirten Solak, “Kampanyaya Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer Kartal da bizzat katılarak destek verdi. Öğrencilerimiz için örnek olduğumuz proje ile öğrencilerin kan vermesinin önemi, kana duyulan ihtiyaç gibi kazanımları yaşayarak öğrenmelerini amaçladık” dedi.

Solak, kan bağışının okulda yapılmasının öğrenciler üzerinde daha etkili olduğunu vurgulayarak, “Kan bağışını okulda gerçekleştirmemiz öğrenciler üzerinde bir farkındalık oluşturdu. 18 yaşını dolduran öğrencilerimiz de kan bağışında bulundu. Bu kampanya, geleceğin kan bağışçıları için bir başlangıç. Proje ile güvenilir kan tedariki sağlanırken, halk sağlığının gelişimine katkı sağlandı” diye konuştu..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ