Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,93 / Satış: 6,96
€ EURO → Alış: 8,14 / Satış: 8,18

Aksaray’da sünnet dayağı

Aksaray’da sünnet dayağı
 • 22 Temmuz 2017 - 11:10

Aksaray’da özel bir hastanede sünnet olan 7 yaşındaki A.T., iddiaya göre ameliyatı gerçekleştiren genel cerrahi uzmanı tarafından darp edildi..

Aksaray’da özel bir hastanede sünnet olan 7 yaşındaki A.T., iddiaya göre ameliyatı gerçekleştiren genel cerrahi uzmanı tarafından darp edildi.

Takvim Gazetesi’nden yer alan habere göre, skandal olay, geçtiğimiz günlerde Aksaray’da özel bir hastanede meydana geldi. Yunus Kuşsan ile Nurcan Kuşsan çifti, 7 yaşındaki oğulları A.T.’yi sünnet ettirdi. Gerçekleştirilen operasyonun ardından küçük çocuk ailesine teslim edildi. Bu sırada aile, çocuklarının yüzünde ve bacaklarında derin tırnak izleri fark etti. İzlerin ameliyat sırasında A.T. tarafından yapıldığını düşünse de, narkozun etkisinden kurtulan çocuğun sözleri, aileyi şaşkına çevirdi. A.T., ameliyathane masasında doktorun yüzüne tokat attığını söyledi. Polisi arayan Kuşsan ailesi, çocuklarıyla birlikte Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gitti. Yüzündeki ve bacağındaki izlerin darp izi olduğunun belirlenmesinin ardından aile, sağlık raporu alarak operasyonu gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı. Op. Dr. G.K.’yi Aksaray Cumhuriyet Savcılığına şikayet etti. Hastanedeki ameliyat ekibine güvenerek çocuklarını teslim ettiklerini anlatan anne Nurcan Kuşsan, şunları söyledi:

ÇOCUĞUN PSİKOLOJİSİ BOZULDU

“Doktor veya hemşirelerden hiç şüphelenmedik. Galiba çocuğumuz sünnet esnasında kendisi yapmıştır diye düşündük. Bacağında da tırnak izlerini fark edince bunu kendisinin yapamayacağına kanaat getirdik. Korkudan konuşamayan oğlum olup bitenleri uzun bir süre sonra anlattı. Doktorun sünnet esnasında yüzüne şiddetli bir şekilde tokat attığını, bacağını da tırnaklarıyla sıkarak kanattığını söyledi.” Çocuğunun psikolojisinin bozulduğunu belirten anne Kuşsan, ayrıca “Olaydan sonra oğlum içine kapandı. Geceleri sıçrayarak uyanıyor. Canımızı yakan doktorun başka ailelerinde canını yakmamasını istiyorum” dedi.. (Takvim)

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Avatar Ahmet yücel dedi ki:

  Kesinliği belli olmadan ülkemizde yetişmiş okumay emek harcamış doktorlarınızı böyle haberler yaparak yargılamayın onlar bizim için var

 2. Avatar Yasar dedi ki:

  Şayet doktor çocuğu darp etmiş lae derhal diplomasi alınsın

 3. Avatar Dirka dedi ki:

  Doktorlardan derhal sünneti alsınlar.Doktorlar çocuğun seviyesine inecek sabır ve özveri yapamaz

 4. Avatar Dirka dedi ki:

  Sünneti sadece sünet yapan sağlık memurlarına bıraksınlar

YORUM YAZ