Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,03 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Aksaray’da yeni İŞKUR müdürü göreve başladı

Aksaray’da yeni İŞKUR müdürü göreve başladı
  • 16.01.2017
  • 3.327 kez okundu

Çanakkale’de önemli görevlerde bulunan Mahmut Akkuş, Türkiye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Aksaray İl Müdürlüğü görevine atandı..

Çanakkale’de önemli görevlerde bulunan Mahmut Akkuş, Türkiye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Aksaray İl Müdürlüğü görevine atandı.

Akkuş Aksaray’da görev yapmanın mutluluk ve heyecanı içerisinde olduğunu belirtilerek “Bugüne kadar Kurumumuzda görev yapan tüm çalışma arkadaşlarıma yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederim. İdarecilik sonuçta bir bayrak yarışıdır, rekabet kültüründen ziyade bir ekip anlayışı içerisinde faaliyetlerimizi yürütmek temel hareket noktamızı oluşturacaktır” dedi. “Amacımız Aksaray İlinin iç dinamiklerini harekete geçirerek ilimizdeki istihdam ve işsizlik sorununa kalıcı ve reel çözümler üretmektir” diyen Akkuş “Bakanlığımızın ve hükümetimizin politikalarıyla yerel düzeyde işsizlik sorununu en alt düzeylere çekme çabası içerisinde olacağız. Çalışmalarımızı iş gücü piyasası verileri doğrultusunda sektörel analizlere dayanarak ilimizdeki diğer kurumlarla birlikte işbirliği kültürü içinde yapacağız” ifadelerini kullandı.

Mahmut AKKUŞ kimdir?

Mahmut Akkuş 1998-2003 yılları arasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi coğrafya öğretmenliği lisans ve yüksek lisans eğitimini başarıyla tamamladı. TBMM 23 ve 24 yasama döneminde danışman, 2010 2013 yılları arasında Çanakkale Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü 2013-2015 yıllar arasında Türk dili konuşan ülkeler arasında TÜRKSOY tarafından kültür başkenti ilan edilen Eskişehir Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 400 üzerinde ulusal ve uluslararası kültürel projeye imza atarak üstün hizmet belgesi almaya hak kazandı. 2015 2017 yılları arasında Kültür Turizm Bakanlığı Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Alan Yönetimi ve Tanıtım Daire Başkanı ve Çanakkale Valiliği tarafından ihdas edilen Çanakkale Savaşlarının 100’üncü yıldönümü Anma ve kutlama etkinlikleri Koordinasyon Merkezi genel sekreteri ve kısa süreli Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü görevlerinde bulundu 5 Ocak 2017 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne atandı. İyi derecede İngilizce bilen Mahmut Akkuş evli ve bir çocuk babasıdır.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ