Aksaray Haberleri

Altınsoy, Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutladı | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,49 / Satış: 7,52
€ EURO → Alış: 9,04 / Satış: 9,08

Altınsoy, Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutladı

Altınsoy, Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutladı
  • 01 Ekim 2018

, dolayısıyla yazılı bir açıklamada bulundu.

Başkan Altınsoy, yaptığı açıklamada, camilerin, çevresine estetiksel güzellik kazandıran görüntüsüyle, manevi değerler kazandıran işleviyle, şerefelerden yükselen ve insanlara kendi varlık sebeplerini hatırlatan ezan sesleriyle Mescid-i Haram’ın birer şubeleri olduğunu söyledi.

İslam’ın temel kaynaklarında cami ve mescitlerin imarının temel din hizmetlerinden biri olarak görüldüğünü kaydeden Başkan Altınsoy, camileri inşa eden kimselerin vasıflarının, Kur’an-ı Kerimde, ‘Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve Ahiret gününe iman eden, namazı dosdoğru kılan, zekatı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar eder. İşte doğru yola ermişlerden olmaları umulanlar bunlardır.’ şeklinde belirtildiğini kaydetti.

Altınsoy, “Toplumumuzda temel insani ve ahlaki değerlerin yaşamasına, toplumumuzun manen yükselmesine önemli katkılar sağlayan, samimi davranış ve güler yüzleriyle gönlünü bütün insanlara açan, hikmet dolu sözleri, hoş sohbetleriyle herkesin gönlünü kazanan ve din hizmetlerini en güzel şekilde sunmaya gayret eden din görevlilerimizin Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutluyor hayırlara vesile olmasını Cenab ı Haktan Niyaz ediyorum” dedi..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ