Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Altınsoy: İl Sağlık Müdürü artık tercihini yapmalıdır!

Altınsoy: İl Sağlık Müdürü artık tercihini yapmalıdır!
  • 29 Temmuz 2020 - 00:47

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Aksaray FM’de yayınlanan programda Gazeteci Abdulkadir Ay ve program sunucusu Akın Akay’ın konuğu oldu.

Altınsoy programda samimi ve çarpıcı açıklamalarda bulundu.

ALTINSOY: İL SAĞLIK MÜDÜRÜ ARTIK  TERCİHİNİ YAPMALIDIR   

AK Parti Aksaray İl Başkanı Altınsoy, “Pandemi sürecinde Aksaray ne durumda” sorusuna,”biraz hazırlıksız yakalandık ancak sonradan toparladık. Çin’de çıkan hastalık ilk yayıldığında anlamamız gerekirdi ancak öyle hızlı yayıldı ki herkesi etkilediği gibi Türkiye’yi de etkiledi. Aksaray ilinde Corona nüfusa göre olumlu durumda ancak bazen dikkat etmiyoruz, bizde rehavet var mutlaka tedbir almamız gerekiyor. Bana bir şey olmaz dememek lazım.

CHP İl Başkanı tarafından açıklanan sağlık sorunlarından bazılarına katıldıklarını ve sağlık il müdürünü uyardıklarını belirten Altınsoy, “İl Sağlık Müdürü’nün part time çalışması sizce uygun mudur? sorusuna “BEN UYGUN GÖRMÜYORUM, SAĞLIK İL MÜDÜRÜ ARTIK TERCİHİNİ YAPMALI YA AKSARAY YA DA DİĞER  KARİYER İŞİNE BAKMALIDIR” diyerek net tavrını belirtti. Ziyaretler ve kabul konusunda sıkıntılar olduğunu biliyoruz dikkat etmesi gerekiyor kendisini uyardık dedi.

Altınsoy kamuoyunda yılan hikayesine dönen hızlı tren projesiyle ilgili yöneltilen soruya net cevap verdi;

“Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’nın aday olduğunda adayımızı seçin demir yolunu alacaksınız demişlerdi. Aksaray halkı bu konuda tek yürek oldu ve sahiplendi. Biz de Aksaray halkının bu beklentisine sürekli destek vermek için çaba sarf ediyoruz ancak son gelişme oldukça önemli. Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği talimat üzerine yapılacak ilk 3 ihale içerisinde bizim demir yolu var inşallah. Önemli bir hadise olmazsa 2020 yılı içerisinde demiryolu ihalesi yapılacak” dedi.

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE GELİŞME SAĞLADIK

Altınsoy: Aksaray Valimiz Hamza Aydoğdu, Milletvekilimiz Cengiz Aydoğdu, Belediye Başkanımız Evren Dinçer ve stk temsilcilerimizle birlikte bakanlıklardan gerekli yatırım taleplerimizi ilettik. 3. Organize gelişme sahası için ödenek sözü aldık VE teşviklerin devamını sağladık” diyerek açıklamada bulundu.

AKSARAY VALİSİ’NDEN BEKLENTİNİZ NEDİR

Yeni Vali’den beklentiniz nedir sorusuna, “Aksaray Valisi’ne tekrar hayırlı olsun diliyorum. Bir ilde gerçekten Vali Valiliğini yapacak. ben Hamza Bey’de bunu gördüm. Kurum müdürlerini çalıştırması, onlara proje ürettirmesi, bakanlıklara birlikte gitmemiz, şehrin sorunlarına eğilmesi, güzel bir geleceğin başlangıcı olmuştur. Bir kurum müdürü, “Vali bey benden şu projeyi istedi” dediğine kulak misafiri oldum. Demek ki doğru adım atılıyor. Bir kitapta şehrin valisi ne işle iştikal ederse öyle yönetir diyordu. Orhan Alimoğlu valimiz kitap okur ve okuttururdu. Bir valimiz top oynardı kurum amirleri ile maç yaparlardı. Önemli olan geride hoş seda olmasıdır. Eğitimde de önemli bir şansımız olacaktır. Eğitimde fiziki ve kadro yönünden iyi durumdayız. Biraz motive gerekiyordu, inşallah Vali bey bunu sağlayacak donanıma sahip.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar Yuuksel dedi ki:

    Sağlık müdürüne ulaşmak ne mümkün
    Beklerseniz kapıdan çıkarken yüzünü bikaç saniye görürsünüz
    Adamdaki ego telefon direği kadar
    Aman fazla zorlamayın ilçeden ilçeye gezintiye çıkarırlar

YORUM YAZ