Aksaray Haberleri

Asbest borularının değişimi yeni yılda da devam ediyor | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Asbest borularının değişimi yeni yılda da devam ediyor

Asbest borularının değişimi yeni yılda da devam ediyor
  • 04 Ocak 2020

, vatandaşlara daha sağlıklı ve kaliteli içme suyu hizmeti sunabilmek için eskimiş asbest boruları, yeni nesil Polietilen borularla değiştirmeye devam ediyor.

Ömrünü tamamlamış asbest boruların değişimi şehrin birçok noktasında kısmi olarak yapılıyor. Kaliteli ve kesintisiz içme suyu hizmeti sunmak için mevcut bulunan eski asbest boruları daha sağlıklı ve kaliteli Polietilen borularla değiştiriliyor.

Aksaray Belediyesi geçtiğimiz günlerde birçok mahallede asbest boruların yerine Polietilen borularla yenilemişti. Yapılan bu değişikliler ile su kesintilerinin önüne geçilmiş oldu. Yapılan değişiklilerden olumlu netice alan Aksaray Belediyesi yetkilileri kent genelinde yaklaşık 20 bin metre asbest boruyu değiştirmeyi hedefliyor.

Aksaray Belediyesi ekiplerinin yeni yılda asbest boruları Polietilen borularla değiştirilmesi planladığı mahalleler şöyle;

Çerdiğin, Şeyhhamit, Şifahane ve Zafer mahallelerinde toplam 5.894 metre

Bahçeli, Kurtuluş, Laleli Mahallelerinde 3850 metre

Nakkaş, Küçük Bölcek, Hasas ve Çiftlik Mahallelerinde toplam 5.400 metre

Büyük Bölcek, Pamucak ve Şifahane Mahallelerinde toplamda 3.726 metre yerine daha uzun ömürlü ve dayanıklı olan Polietilen borularla değiştirmesi planlanıyor.

Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer; ‘’Vatandaşlarımıza daha kaliteli ve kesintisiz içme suyu hizmeti sunabilmek için eskimiş boruları değiştiriyoruz. Şehrimize daha kaliteli hizmet edebilmek adına tüm personellerimizle gece gündüz çalışıyoruz.’’.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ