Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,57 / Satış: 7,60
€ EURO → Alış: 8,94 / Satış: 8,97

ASÜ Senatosu Eskil’de toplandı

ASÜ Senatosu Eskil’de toplandı
  • 22 Kasım 2016 - 12:41

Aksaray Üniversitesi Senatosu Eskil ilçesinde toplandı..

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Eskil Meslek Yüksekokulu’nun (MYO) potansiyelinin çok yüksek olduğunu, okula yeni bir program açmak için çalışmalara başladıklarını, herhangi bir aksilik yaşanmaması durumunda, kısa süre içinde ikinci programı açabileceklerini belirtti.

– Paydaşlarımız Taahhütlerini Yerine Getirdiler –

ASÜ Senatosu, Eskil İlçesi’nde toplandı. Gündem maddelerinin görüşülmesinden önce kısa bir açıklama yapan Rektör Şahin, çalışmaların başlamak üzere olduğu ilk günlerde, Eskil’e bir okul kurulması noktasında endişeler olduğunu ancak, Eskil’in potansiyelinin yüksek oluşuna ilişkin umutları hiç kaybetmediklerini belirtti. “Bugün, beklentilerimizin boşa çıkmamasından dolayı mutluyuz” diyen Şahin, “Üniversite olarak sarf ettiğimiz çabaya Eskil yöneticileri de son derece uyumlu ve azimli şekilde eşlik ettiler. İlçedeki paydaşlarımız, taahhütlerinin tamamını yerine getirdiler. Eskil’deki okulumuz İlçe Merkezinde ve biz bu durumu önemsiyoruz. Çünkü Eskil’de kız öğrencilerin sayısı erkek öğrencilerden fazla. Onların güvenli şekilde eğitim görmesi bizim için çok önemli” dedi.

– İkinci Program Açılması İçin Çalışmalar Başladı –

Eskil MYO’na yeni program açmak için mevcut programa yüzde 90 oranında kayıt yapılması şartı koyduklarını, bunun gerçekleştiğini dile getiren ASÜ Rektörü, “Biz de Eskil’in potansiyeline, sosyolojisine ve beklentilerine uygun yeni bir program açmak için çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Hangi programı açacağımız henüz netleşmedi ama buraya yapılan yatırımın daha etkin kullanılabilmesi için de, bu yeni programı açmak önem arz ediyor. İnşallah kısa süre içinde, herhangi bir sorun meydana gelmezse, ikinci programı açabiliriz” dedi. Eskil’e ilişkin beklentilerinin büyük olduğuna da dikkat çeken Prof. Şahin, şöyle devam etti: “Bu süre içinde Eskil’de uluslararası bir çalıştay yapıldı. Hayvan tırnaklarında yaşanan hastalıklarla alakalı bu çalıştay, ilçenin doğrudan ihtiyaç duyduğu bir noktaya da temas etmiş olmak anlamına geliyor. Eskil’e bir okul kazandırma noktasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Türkiye’nin tamamında şu an üniversite, ilçelerinde ise MYO’lar var. Aksaray, her bakımdan Türkiye’nin ortalaması bir il ve güvenli bir havza. Bu nedenle, bir MYO tercih etmek isteyen öğrenci, Eskil İlçesi’ni öncelikli olarak tercih eder. Hayatta karşılığı olan programlarla büyümeye devam edeceğiz. Bir öğrenciyi bile kazanmış olsak, bu önemli bir başarıdır; netice de bir, sıfırdan büyüktür.”

– Okulumuz İçin Belediye İmkânlarını Seferber Ettik –

Eskil Belediye Başkanı Niyazi Alçay ise eğitimin bir toplumun gelişmesindeki en önemli unsurlardan birisisi olduğunu dile getirerek, “Bu ilçenin gerek ekonomik, gerekse işgücü anlamında çok büyük bir potansiyeli var. Burada bir MYO olması, ilçenin ve hepimizin en büyük hayaliydi. Üniversitemize bu talebimizi ilettik ve Sayın Rektörümüz bu konuyla çok yakından ilgilendi. Kendilerine ve tüm Senato Üyelerine çok teşekkür ediyorum. Belediyemizin tüm imkânlarını okulumuz için seferber ettik ve etmeyi de sürdüreceğiz. Yeni bir program daha açılması için de, üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız” dedi.

Yapılan konuşmaların ve gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından, Eskil MYO eğitim binası ile yurt olarak düzenlenen ve tamamlanma aşamasına gelen Belediye Lojmanları gezildi. Belediye Başkanı Alçay, ASÜ Senato Üyelerine, ilçeye bir okul kazandırılması

noktasında gösterdikleri gayretler münasebetiyle çeşitli hediyeler takdim etti. Bu törene İlçe Kaymakamı Mustafa İlhan ve ilçe yöneticileri de iştirak etti..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ