Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,93
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

ASÜ Spor Bilimleri Fakültesi hayırlı olsun

ASÜ Spor Bilimleri Fakültesi hayırlı olsun
  • 17.09.2017
  • 1.319 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Bakanlar Kurulu’nun, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun Spor Bilimleri Fakültesi’ne dönüşümünü onayladığını ve böylece ASÜ’deki fakülte sayısının 12’ye yükseldiğini belirtti..

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Bakanlar Kurulu’nun, ’nun ’ne dönüşümünü onayladığını ve böylece ASÜ’deki fakülte sayısının 12’ye yükseldiğini belirtti.

Bugüne kadar spor alanında ulusal ve uluslararası pek çok başarıya imza atan ASÜ’nün, Spor Bilimleri Fakültesi’yle birlikte çok daha büyük başarılar elde edeceğine inandıklarını vurgulayan Prof. Şahin, “Güreş, okçuluk, atletizm, futbol, basketbol, hentbol, voleybol… Pek çok branşta üniversitemiz sporcuları gerek ulusal, gerekse uluslararası ölçekte son derece önemli dereceler elde ettiler, kupa ve madalyalar kazandılar. Bizler de bu başarılara yenilerinin eklenmesi ve okulumuzun daha da büyümesi için girişimlere başladık. Allah’a çok şükür bu girişimlerimiz sonuç verdi ve Yüksekokulumuz Spor Bilimleri Fakültesi’ne dönüştü” dedi. Senato Kararının alınması, YÖK ve ilgili bakanlıkların onayı ve son olarak Bakanlar Kurulu’nun oluru ile Aksaray’a 12’nci fakültenin kazandırıldığını kaydeden Rektör Şahin, “Samimi gayretler her zaman karşılığını buluyor. Her zaman söylediğimiz gibi bu bir ekip başarısıdır. Kıymetli desteklerini bizlerden esirgemeyen ekip arkadaşlarımıza ve işlerin takibi noktasında son derece önemli katkılar sunan siyasilerimize gönülden teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kısa, orta ve uzun vadede sportif başarıları arttırmayı amaçladıkları da söyledi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ