Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,76 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,42 / Satış: 6,44

ASÜ’de Lisansüstü öğrencisi sayısı 2 bin 213 oldu

ASÜ’de Lisansüstü öğrencisi sayısı 2 bin 213 oldu
  • 19.10.2015
  • 1.427 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kurum içi ziyaretlerine devam ediyor. Şahin, bu ziyaretlerde, kurumların faaliyetleri, planlanan çalışmaları ve varsa problemlere dair çözüm önerilerini görüşüyor..

Prof. Şahin sırasıyla Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sevilay Uslu Divanoğlu, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Gürol Yıldırım ve Dekanı Prof. Dr. İbrahim Bakırtaş’ı ziyaret etti. Enstitüleri ziyaretinde kısa bir açıklama yapan ASÜ Rektörü, ve başvurularının tamamlandığını ifade ederek, “ eğitim konusundaki durumumuz, başvurular, planlamalar ve ileride neler yapabileceğimiz konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak üzere bu ziyaretleri gerçekleştiriyoruz” dedi. Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sevilay Uslu Divanoğlu ve Fen Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Gürol Yıldırım, eğitim çalışmalarının sorunsuz şekilde devam ettiğini belirttiler. ASÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü, 2015-2016 döneminde, Tezli-Tezsiz Yüksek Lisans ve kategorilerinde 271 öğrenci aldı ve toplam öğrenci sayısı 964’e ulaştı. Fen Bilimleri Enstitüsü ise aynı dönemde 228 öğrenci aldı ve toplam öğrenci sayısı bin 249 oldu. Böylece, ASÜ’de lisansüstü eğitim alan öğrenci sayısı 2 bin 213’e yükseldi.

Şahin, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Bakırtaş’la ise fakülte çalışmaları hususunda istişareler yaptı; ’ın turizm değerlerine üniversite olarak sunulabilecek katkılara dair fikir alışverişinde bulundu..

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ