Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

ASÜ’lülerden Şehit Eren Bülbül’e vefa kütüphanesi

ASÜ’lülerden Şehit Eren Bülbül’e vefa kütüphanesi
  • 22 Aralık 2017 - 16:07

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) öğrencileri şehit Eren Bülbül için Eskil İlçesi Büğet Köyü’nde bir kütüphane oluşturdu. Kütüphanenin ismi ise “Şehit Eren Bülbül’e Vefa Kütüphanesi” olarak belirlendi..

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) öğrencileri şehit Eren Bülbül için Eskil İlçesi Büğet Köyü’nde bir kütüphane oluşturdu. Kütüphanenin ismi ise “Şehit Eren Bülbül’e Vefa Kütüphanesi” olarak belirlendi.

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 4’üncü sınıf öğrencileri, ASÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Aysun Yemen eşliğinde, yaklaşık 1 ay süren bir çalışma gerçekleştirdi. Bu süre içerisinde kütüphane için kitaplar toplandı, kırtasiye malzemeleri temin edildi ve kütüphanenin kurulacağı okulun bakım gerektiren bazı bölümlerinde tadilat ve boyamalar yapıldı. Düzenlenen etkinliğe dair bir değerlendirme yapan ASÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Aysun Yemen, hayata dokunan çalışmalar yapmak arzusunda olduklarını belirtti. Topluma duyarlı, vatanına ve milletine hizmet etmeyi kendine şiar edinen gençlerle geleceğe daha emin adımlarla ilerlenebileceğine inandıklarını kaydeden Yemen, “Şehit Eren Bülbül kardeşimizin nezdinde tüm şehitlerimizi anmak ve köy okullarımızda da unutulmamalarını sağlamak amacıyla bu işe emek ve gönül verdik. Bu çalışmamızda başta Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Şahin olmak üzere bize katkı veren herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

Aysun Yemen, kütüphanenin kurulduğu Şehit İbrahim Er İlköğretim Okulu yöneticilerinin ve Muhtarlığın da kendilerine destek sağladığını, el birliği içinde yapılan bu ve benzeri çalışmaların toplumun kucaklaşması anlamına da geldiğini söyledi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ