Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

ATSO Halı, Ayakkabı ve Çanta Fuarı’na katılım gösterdi

ATSO Halı, Ayakkabı ve Çanta Fuarı’na katılım gösterdi
  • 02.05.2019
  • 553 kez okundu

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası, 27-30 Nisan tarihleri arasında Gaziantep’te sektörün liderlerini bir araya getiren Domotex 2019 Halı Fuarına ve 24-26 Nisan 2019 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenen SHOEXPO 2019 Çanta fuarına katılım gösterdi.

Üyelerin tam not verdiği fuarlar hakkında açıklamada bulunan ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş, yaptığı açıklama da “2018 yılında, 1.550 milyon dolarlık ihracatı ile Türkiye halı ihracatının yüzde 68’ini, dünya makine halısı ihracatının da %32’sini gerçekleştiren Gaziantep, makine halısının Türkiye ve Ortadoğu’daki merkezi olmaya devam ederken Domotex fuarı ile de sektörün liderlerini bir araya getirmektedir. Bu yıl 203 yerli ve yabancı katılımcı, yenilikçi ürünlerini ve modern ile geleneksel çizgileri bir araya getiren tasarımlarını toplam 22.229 m² net alanda ziyaretçilerin beğenisine sunan fuar organizasyona katılan üyelerimiz fuar değerlendirmesi neticesinde tam not vermişlerdir.

Türkiye ayakkabı sektörünün buluşma platformu olan SHOEXPO İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı ise, bu yıl kapılarını 45. kez tüm dünyaya açmıştır. SHOEXPO, Türkiye’nin en büyük ve en modern fuar alanı ‘’fuarizmir’’ de ulusal ve uluslararası ziyaretçilerini ve ATSO üyelerimizi ağırlamıştır.

Türkiye, ayakkabı üretiminde 1200 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan ve Yüksek kalitede üretim yapan firmalardan oluşan Türkiye ayakkabı sektörü, dünyanın en büyük 7’nci, Avrupa’nın en büyük 2’ncisidir.

Türkiye’de ise ayakkabı üretimi ile ön plana çıkan sektörün öncü şehirlerinden biri İzmir’dir. Liman şehri oluşu sebebiyle dünyanın her yerine kolaylıkla sevkiyat yapılan İzmir, Türkiye’deki ayakkabı üretiminin %40’ını karşılamakta olup sektör adına en önemli organizasyonu gerçekleştirmiştir.

Üyelerimiz ayrıca fuarda birçok ticaret yapmışlar ve ürünler hakkında sektörün liderleri ile ikili görüşmelerde bulunmuşlardır.

Aksaray Sanayisinin öncü kuruluşu olan Ticaret ve Sanayi Odası olarak bugüne kadar üyelerimizin ticaretine yarayacak olan her fuara katılım gösterdik. Biliyoruz ki fuarlar Pazar açısından büyük organizasyonlar arasındadır. Bu kapsamda bizler üyelerimiz ile bu organizasyonlara katılım göstermeye devam edeceğiz..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ