Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,05 / Satış: 6,08
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,58

Başkan Özkök: Sona yaklaştık

Başkan Özkök: Sona yaklaştık
  • 13.10.2016
  • 1.780 kez okundu

Aksaray Ticaret Borsası Başanı Hamit Özkök ‘Hayvan Park Yeri Ve Canlı Hayvan Borsası’ inşaatında inceleme yaptı..

Merkeze yaklaşık 9 kilometre mesafede Konya Yolu üzerinde Tarım Ticaret Merkezi Alanı İçerisinde inşa edilen  ve sona yaklaşılan modern Hayvan Park Yeri Ve Canlı Hayvan Borsası inşaatı devam ediyor.

İnşaat alanında inceleme ve önemli açıklamalarda bulunan Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök yakın zamanda hayvan park yeri ve canlı hayvan borsasının tamamlanacağını ve Aksaray halkının hizmetine sunulacağını kaydetti.

Özkök, tarım ve hayvancılık bölgesi olan Aksaray’ın, günün koşullarına uygun şekilde bir hayvan pazarına ihtiyacı olduğunu bildigimiz için. Tarım ve hayvancılık sektörüne yönelik ekonomik katkı sağlamayı amaçladıklarını ve Aksaray  Belediyesi desteğiyle yapımının bitmek üzere olduğunu kaydeden Özkök, “Aksaray için büyük önem arz eden hayvan pazarı projesine Allah’ın izniyle bitirmemize az bir zaman kaldı. Bilindiği üzere mevcut hayvan pazarı hayvan refahı için uygun koşullara sahip olmaması gibi nedenlerden dolayı artık yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle şehir merkezine yaklaşık 9 kilometre mesafede bulunan 30 bin metrekare alana ’Hayvan Borsası’ kurmak için çalışmalara başlamıştık. Yapılan borsada 150 metrekare hizmet binası, 100 metrekare veteriner hekim ve Karantina odaları ile yönetim merkezi, personel odaları, 10 bin metrekaresinin üstü kapalı, 10 bin metrekare padok alanı olarak yapıldı. Canlı hayvan borsasına getirdiği hayvanları boşaltan araçların yıkanması için araç yıkama yeri, gübrelerin toplanıp biriktirilerek değerlendirilmesi için gübre toplama yeri, saman ve yem satış yerleride düşünüldü. Borsa, günlük 1600 adet büyükbaş, 5 000 adet küçükbaş hayvan kapasiteli ve aynı anda 100 kamyonun yükleme, boşaltma yapacağı rampalar ile ayrı ayrı 70 kamyonun ve 100 otomobilin park edebileceği geniş park alanları da var.’’Burasının talep olması durumunda haftada bir gün veya iki gün değil, haftanın her günü açık olması planlanmaktadır. İnşallah burası tamamlandığı zaman ilimizin önemli ihtiyaçlarından bir tanesini tamamlamış olacağız’’ şeklinde konuştu..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ