Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,73 / Satış: 5,75
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

Başkan Yazgı ‘Kariyer Günleri’ programına konuk oldu

Başkan Yazgı ‘Kariyer Günleri’ programına konuk oldu
  • 09.05.2018
  • 813 kez okundu

, “” kapsamında öğretmenleri ve öğrencileriyle buluşarak gelecek ve kariyer planlaması hakkında söyleşi gerçekleştirdi.

Hazım Kulak Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen söyleşi programına Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, eşi Hasibe Yazgı, Okul Müdürü Selim Demir, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı konuşmasında, Fatih Sultan Mehmet, Piri Mehmet Paşa, Leonardo Diser Piero da Vinci, Jules Verne Dünya’da ilk robotu yapan Müslüman bilim adamı robotik bilimin öncüsü El Cezeri, Tıp ve Felsefe alanında öncü olan İbn-i Rüşd ve Dünyaca ünlü fizikçi Mıchıo Kaku’dan bahsederek öğrencilere tarih ve gelecekle ilgili çok önemli bilgiler aktardı.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı yaptığı konuşmanın ardından öğretmen ve öğrencilerin soru, görüş ve önerilerini dinledi. Öğrencilere İdeallerine ulaşmanın yolunun azimle çalışmak, istekli olmak ve irade sahibi olmaktan geçtiğini ifade ederek “İdealinizde ne varsa onu gerçekleştirmek için çaba gösterin” dedi.

Okul Müdürü Selim Demir, “Kariyer Günleri”nde öğrencilere aktardığı çok değerli bilgilerden dolayı Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya teşekkür etti..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ