Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Başkan Yazgı Tacin ve Şifahane Mahallesi’nde halkla buluştu

Başkan Yazgı Tacin ve Şifahane Mahallesi’nde halkla buluştu
  • 07 Mart 2017 - 17:06

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, 16 Nisan tarihinde yapılacak referandum öncesinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemini anlatmak için Tacin ve Şifahane Mahallesinde mahalle toplantısı gerçekleştirdi.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, 16 Nisan tarihinde yapılacak referandum öncesinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemini anlatmak için Tacin ve Şifahane Mahallesinde mahalle toplantısı gerçekleştirdi. Başkan Yazgı, 16 Nisan da ‘Güçlü bir Türkiye için kararımız EVET olmalı’ diyerek halktan destek istedi.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Başkanlık sisteminin Türkiye modeli olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin faydalarını anlatmak için sahaya indi. Başkan Yazgı, gittiği her mahallede halkın yoğun ilgi ve sevgisi ile karşılaştı.

“GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İÇİN KARARIMIZ EVET”

Mahalle toplantılarının ilki Tacin Mahallesinde başladı. Başkan Yazgı, mahallede Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin genel faydalarını, bu sistemin nasıl işlediğini anlattı. Türkiye’nin koalisyon döneminde çektiği sıkıntıları hatırlattı. Başkan Yazgı’nın mahalle sakinlerine ayrıca bir sürprizi vardı. Bu sürprizi ilk kez bu toplantıda açıkladı; “Biliyorsunuz ki mahallemizin kanal boyu uzantısında boş ve geniş bir arazimiz var. Bizler burayı Aksaray’ın nefes alma yeri olarak düşündük. Yani Kültür Park’ın bir benzerini bu mahallemizde yapacağız. İçerisinde sosyal tesisler olacak. Dinlenme ve mesire alanı olacak. Projesi hazır. İhaleye çıkıp önümüzdeki günlerde kazmayı vuracağız” demesi mahallede büyük sevinçle karşılandı.

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ İÇİN DESTEK İSTEDİ

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, daha sonra Şifahane Mahallesine geçti. Mahalle sakinlerinin isteklerini dinleyen Başkan Yazgı, 16 nisan tarihinde yapılacak halk oylamasında mahalle sakinlerinde destek istedi. “‘Güçlü bir Türkiye için EVET’ demeye var mısınız?” diyerek halktan destek sözü aldı..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ