Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

Başkan Yazgı üniversite öğrencilerine aşure ikram etti

Başkan Yazgı üniversite öğrencilerine aşure ikram etti
  • 30.10.2015
  • 1.405 kez okundu

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve eşi Hasibe Hanımefendi yurtlarda kalan yaklaşık 2500 öğrenciye aşure ikramında bulundu..

Aksaray Belediyesi Muharrem ayı nedeniyle geçen yıl olduğu gibi bu yılda yurtlarda kalan üniversite öğrencilerine aşure ikramında bulundu.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, eşi Hasibe Yazgı ve Başkan Yardımcıları ile birlikte Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu kız ve erkek bölümlerini ziyaret etti. Başkan Yazgı ve eşi, üniversiteli öğrencilerine kendi elleriyle aşure ikram etti.

İlk olarak Erkek Öğrenci Yurtları Müdürlüğünde düzenlenen aşure programında erkek öğrencilerle bir araya gelen Başkan Yazgı, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada Aksaray’ın tarihçesi hakkında bilgiler verdi. Daha sonra Aksaray Belediyesi tarafından yaptırılan “Aşkın Sırrı Somuncu Baba” adlı filmin fragmanı sine vizyon aracılığı ile öğrencilere sunuldu. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın bir yılda Aksaray’a yaptığı hizmetlerin öyküsü kısa bir tanıtım filmi ile öğrencilere gösterildi. Başkan Yazgı, öğrencilerle yaptığı söyleyişi de onların sorunlarını, görüş ve önerilerini dinledi. Başkan Yazgı ve KYK İl Müdürü Mahmut Danayiyen ile birlikte öğrencilere aşure ikramında bulundu.

Başkan Yazgı daha sonra eşi Hasibe Yazgı hanımefendi ile birlikte iki ayrı Kız öğrenci yurdunu daha  ziyaret ederek öğrencilerle sohbet niteliğinde görüşmeler yaptı. Tanıtım filmi ve sinevizyon gösterilerinin ardından kız öğrenciler Başkan Yazgı’ya istek ve önerilerini dile getirdiler. Başkan Yazgı ise öğrencilerin istek ve önerilerini tek tek not aldırdı. Bundan sonra herhangi bir istekleri olması halinde mutlaka  kendisine iletmelerini istedi. Başkan Yazgı, belediye olarak ulaşım noktasında çözülmesi gereken her türlü sorunun çözüleceği mesajını verdi.

Yapılan görüşmelerin ardından Başkan Yazgı ile eşi Hasibe Yazgı hanımefendi kız öğrencilere kendi elleriyle aşure dağıtarak günün anlam ve önemini pekiştirdiler.

Aksaray Belediyesinin aşure ikramı nedeniyle mutlu olan Üniversiteli öğrenciler, ikram edilen aşureden dolayı Başkan Yazgı ve eşi Hasibe Hanımefendiye Teşekkür ettiler..

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ