Aksaray Haberleri

Belediye göz açtırmıyor, tüm kaçak yapılar yıkılıyor | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Belediye göz açtırmıyor, tüm kaçak yapılar yıkılıyor

Belediye göz açtırmıyor, tüm kaçak yapılar yıkılıyor
  • 01 Aralık 2020

Aksaray Belediyesi ekiplerince tespit edilen kaçak yapılar, hukuki süreç ve uyarıların ardından kontrollü bir şekilde yıkılıyor.

Planlı bir kent inşa etmek için büyük bir çaba gösteren Aksaray Belediyesi, vatandaşların can güvenliğini tehdit eden ve şehrin kimliğine zarar veren kaçak yapılarla mücadelesini aralıksız sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde Laleli Mahallesinde bulunan 32 adet kaçak yapının yıkım işlemini gerçekleştiren Belediye ekipleri bugün Yunus Emre, Zafer ve Cumhuriyet Mahallelerinde tespit ettiği 16 adet kaçak yapının yıkım işlemini gerçekleştirdi.

Kaçak yapılarla mücadelede kararlı olduklarını belirten Belediye Başkanı Evren Dinçer, ”Şehrimizdeki kaçak yapılaşma sonucunda kalitesiz ve güvenilirliği olmayan yapılar, insan yaşamını büyük oranda tehdit ediyor. Bizim önceliğimiz, insanlarımızın en güvenli şekilde yaşamasıdır. Vatandaşlarımızın can güvenliğini tehdit edecek hiçbir yapıya izin vermiyoruz, vermeyeceğiz. Göreve geldiğimiz günden bugüne, kararlılıkla ve titizlikle kaçak yapı meselesini çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. İmara aykırı yapılarla ilgili gereken yasal uyarı ve hukuki sürecin ardından, tek tek yıkımlarını gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızı kaçak yapı konusunda duyarlı davranmaya davet ediyorum.” Dedi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ