Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

Belediye, tam kapanma sürecinde de ikramlara devam ediyor

Belediye, tam kapanma sürecinde de ikramlara devam ediyor
  • 03 Mayıs 2021

Aksaray Belediyesi’nin Ramazan ayına özel olarak şehir genelinde dağıttığı tahinli pide ve sıcak yemek ikramları tam kapanma sürecinde de devam etti.

Aksaray Belediyesi her yıl Ramazan ayında geleneksel mahalle iftarları düzenlerdi. Son iki yıldır tüm dünyada ve ülkemizde etkisini sürdüren Covid-19 salgını süreci nedeni ile toplu organizasyonlara ara verildi. İhtiyaç sahibi ailelerin Ramazan ayında ve pandemi sürecinde zorluk yaşamamaları adına Belediye Başkanı Evren Dinçer her gün iftardan önce sıcak yemeğin evlerine götürülmesi talimatını verdi.

Aksaray Belediyesi ekipleri Belediyeye ait işletmelerde hijyen ve sağlık kurallarına uygun olarak ürettikleri sıcak yemekleri günlük olarak ailelere ulaştırıyor. Belediye Başkanı Evren Dinçer’de belirli periyotlarda sıcak yemek ikramlarına katılıyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, paylaşmak ve yardımlaşmak ayı olan Ramazan’ı pandemi şartlarına rağmen de olsa ihtiyaç sahipleri ile birlikte geçirdiklerini belirtti. Başkan Dinçer kalabalık sofralara oturulmasa da aynı ocak pişen yemeğin şehrin 450 noktasında yenildiğine dikkat çekti. Sıcak yemek ikramları esnasında personellere kolaylıklar dileyen Başkan Dinçer sıcak yemek hizmetinden faydalanan aileleri ziyaret ederek yemek ikramında bulundu.

Başkan Dinçer programına şehir genelinde tüm vatandaşlara yönelik dağıtılan tahinli pide ve Ramazan pidesi ikramı ile devam etti. Aksaray’ın tescillenmiş yöresel ürünü olan tahinli pideleri ikram ederken vatandaşlarla uzun uzun sohbet etti..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ