Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,77 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,36 / Satış: 6,39

Canımızdan can gidiyor Halep yanıyor

Canımızdan can gidiyor Halep yanıyor
  • 16.12.2016
  • 1.884 kez okundu

Ak Parti Aksaray Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Aktaş, beraberindeki Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte basın açıklaması yaparak, Halep’te yaşanan insanlık dramını kınadı.

Başkanı , beraberindeki Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte basın açıklaması yaparak, ’te yaşanan insanlık dramını kınadı.

Başkan Aktaş yapmış olduğu açıklamasında; “Yıllardır İslam coğrafyasında yaşanan zulüm son günlerde artmış, Halep’te zirveye çıkmıştır ve bir katliama dönüşmüştür. Halep’te şu an insanlık katledilmektedir. Canımızdan can gidiyor Halep yanıyor, yaşayanlara nefes alma hakkının verilmediği, her gün yüzlerce sivilin katledildiği Halep’te bir insanlık suçu işlenmektedir. Nasıl Gazze, Bağdat, Musul, Arakan, Kırım, Myanmar gibi zulüm altındaki şehirler bizimse Halep de o kadar bizimdir. Bizler vatan toprağını 780 bin m²’den ibaret görmeyiz. Tarih boyunca bizler bizden umudu olan her karışı gönüllerinde vatan kabul etmiş Ecdadın torunlarıyız. Bu yüzden bizden olan Halep’i görmezden gelemeyiz, bir köşede sessizce suça ortak olup bekleyemeyiz.

Başta Halep olmak üzere zulmün, gözyaşının olduğu tüm bölgelerin kaderi sözüm ona Batılı dediğimiz ülkelerin iki dudağının arasına bırakılmamalıdır. Bizler ensar olma ruhuyla her zaman mazlumlara sahip çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz. Ancak bu acıların paylaşılması gerektiği gerçeğini de her fırsatta dile getireceğiz. Dünyada yaşayan her milletten insanın eşit ve yaşama hakkı olduğunu söylemekten geri durmayacağız. Dünyadaki her bir bireyin yaşama hakkını ihlal etmek isteyen bu kirli zihniyete karşı duruşumuzu her zaman göstereceğiz. Yaşanan zulümlere karşı tek yaptığı acil toplanmak olan Birleşmiş Milletlere, kendinden başka kimseyi düşünmeyen ve terörizmi beslemekten geri durmayan Avrupa Birliği’ne, Zalim Esad’a desteğini açıktan yapan Rusya’ya ve İran’a tepkimizi her zaman en sert biçimde göstereceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın her fırsatta söylediği ‘Dünya 5’ten büyüktür’ sözünü kendimize şiar edinip bu vahşete sessiz kalmayacağız. Gençlik olarak bizler başta Halep olmak üzere adaletin, merhametin olmadığı her yerde zalimlerin, gaddar canilerin karşısında olacağız.

Bu ateşi körüklemeye çalışan, iki yüzlü adaleti savunan Tüm ülkeleri kınıyorum, buradan bir kez daha tüm dünyayı bu zulme sessiz kalmamaya davet ediyoruz.” İfadelerine yer verdi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ