Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,94 / Satış: 7,97
€ EURO → Alış: 9,44 / Satış: 9,48

CHP İl Başkanı’ndan Ortaköy ittifak açıklaması

CHP İl Başkanı’ndan Ortaköy ittifak açıklaması
  • 18 Şubat 2019 - 20:39

CHP Aksaray İl Başkanı , ilçesinden aday tanıtım toplantısında yaşanan olayla ilgili açıklama yaptı..

İl Başkanı Koçak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kaydetti:

“Sevgili Aksaraylılar bildiğiniz gibi 15.02.2019 Cuma günü Ortaköy ilçemizde bilgimiz ve kontrolümüz dışında talihsiz bir durum yaşanmıştır.

İlçe binamızda, Ortaköy İl Genel meclisi Adayımızın tanıtılacağı gerekçesiyle bir basın toplantısı organize edilmiş bu toplantı amacından saptırılarak İlçe başkanımız, yönetimimiz ve partililerimiz tuzağa düşürülmüştür.

Partimize ve ittifakımıza kurulan bu organizasyonun bir komplo olduğu anlaşılmıştır fakat toplantıda bulunan İlçe Başkan vekilimiz Medeni Uğur ve İl Genel Meclis Üyesi adayımız Musa Kocagöl kamuoyu önünde bir tartışmaya meydan vermemek için sessiz kalmışlardır ve toplantının ardından ivedilikle durumu şahsıma yani Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığına bildirmişlerdir.

Partimizi ve ittifak mensuplarını üzen olay şu şekilde cereyan etmiştir.

Ortaköy ilçesinde İYİ PARTİ ile ittifak görüşmelerini sürdürmek için partimizce Kemal Kahyaoğlu ile birlikte görevlendiren parti üyemiz Bayram Ali Özkaya ; İl Genel Meclis adayımızı tanıtmak amacıyla bir basın toplantısı organize etmiştir ve bu basın toplantısının gerçekleştiği esnada partimizde hiçbir yetkisi ve görevi olmamasına rağmen mikrofonu alarak ittifakın bittiği yönünde beyanlarda bulunmuştur.

Açıklamayı yapan bu arkadaşımızın görevi ittifakın il yönetimimizce onaylanmasından sonra bitmiştir ve partimizi temsile hiçbir yetkisi bulunmamaktadır.

Toplantıda şahsımı da kullanarak Parti kurumsal kimliğine, hiyerarşisine ve parti üyeliğine yakışmayacak tutum, davranış ve açıklamaları nedeniyle Bayram Ali Özkaya hakkında Cumhuriyet Halk Partisi Tüzüğünün ilgili maddesine göre disiplin süreci başlatılmıştır.

Ayrıca basın toplantısında bulunan İlçe Başkan vekilimiz Medeni Uğur ve İl Genel Meclisi Adayımız Musa Kocagöl 16.02.2019 Cumartesi günü bir basın toplantısı düzenleyerek gerçekleri Ortaköy kamuoyuyla paylaşmışlardır.
Kamuoyunca bilinmesini isterim ki;

Ülke genelinde ve ilimizde her türlü karalama kampanyasına ve kötü niyetli odakların mücadelelerine rağmen ülkemizin içinde bulunduğu kötü koşullardan kurtulmak için kurulan CHP – İYİ PARTİ İTTİFAKI Aksaray Merkez İlçede ve Ortaköy ilçemizde güçlü bir şekilde devam etmektedir. Bu konularda Cumhuriyet Halk Partisi kurumsal kimliğini temsil etmeyen kişilerin beyan ve açıklamalarının dikkate alınmamasını rica eder tüm kamuoyuna saygılarımı sunarım..”

Aksaray Haberleri - haberaksaray.com

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ