Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,76 / Satış: 7,79

Defterdarlık uzmanları ASÜ’lülerle buluştu

Defterdarlık uzmanları ASÜ’lülerle buluştu
  • 03.05.2019
  • 571 kez okundu

Vergi Haftası kutlamaları kapsamında, Aksaray Defterdarlığı uzmanları, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) öğrencileri ile bir araya geldi.

Vergi, vergi çeşitleri, mükellef, Gelir İdaresi Başkanlığının teşkilatlanması gibi konular hakkında bilgiler veren Gelir Uzmanı Enes Öztürk, verginin, kamu harcamalarını finanse etmek, ekonomik ve sosyal hayatı düzenlemek için mükelleflerden alınan para anlamına geldiğini belirtti. Tüm vergi kanunlarının dayanağının, Anayasa’nın 73’üncü maddesi olduğuna da dikkat çeken Öztürk, “Mükellef ise vergi kanunlarına göre kendisine borç yüklenilen gerçek ve tüzel kişilerdir. Vergiler, harcamalar üzerinden alınanlar, gelir üzerinden alınanlar ve servet üzerinden alınanlar şeklinde üç başlık altında toplanır…” dedi. Enes Öztürk, konuşmasının devamında kurumun elektronik ortamda verdiği hizmetler ve kariyer imkânlarına da değindi. Etkinliğin ikinci bölümünde Maliye Bölümü’nde görev yapan Dr. Orçun Avcı, “Mükellef Hakları Konusunda Yabancı Ülke Uygulamalarına İlişkin Örnekler” başlıklı bir sunum yaptı.

Öğrencilerin ve akademisyenlerin katıldığı etkinliği Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz ve Aksaray Defterdarı Uğur Arslan da takip etti..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ