Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,03 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Devlet Hastanesi’nde bakım-onarım işlemleri devam ediyor

Devlet Hastanesi’nde bakım-onarım işlemleri devam ediyor
  • 28.10.2016
  • 1.300 kez okundu

Aksaray Devlet Hastanesi’nde kullanım ömrünü tamamlamış lavabolar, tuvalet taşları, tuvalet kapıları ve aynaları, ıslak zemin fayansları ile su tesisatları yenileniyor..

A, B, C Blok, M.Yazıcı Göğüs Hastalıkları Kliniği D Blok ve Ş. Vehbi Ekecik Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Kliniği E Blok ve Aksaray Devlet Hastanesi’nde bulunan 243 tuvaletin, kırık lavabo, sifon, kapı ve tuvalet taşları, ıslak zemin fayansları, su tesisatları ile lavabo aynaları yenileniyor.

Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Cengizhan Kılıçaslan, hastanede bulunan 243 tuvaletin, kırık ve kullanım ömrünü tamamlamış lavabo, tuvalet taşları, sifon, ayna, su tesisatı, tuvalet kapıları ve ıslak zemin fayanslarının 2 ay gibi kısa bir sürede yenileneceğini ve ilk çalışmanın M. Yazıcı Göğüs Hastalıkları Kliniğinden başladığını söyledi.

Başhekim Kılıçaslan, “Hastanemizde yıllardır kullanılan, kırık ve kullanım ömrünü tamamlamış, kırıklar ve çatlaklar nedeniyle su kaçıran ve binanın duvarlarına zarar veren lavabo ve tuvalet taşları başta olmak üzere, tuvaletlerin ıslak zemin fayanslarını, su tesisatlarını, aynı ve kapılarını yeniliyoruz. Kırık tuvalet taşlarında ve lavabolarda su kaçağı çok fazlaydı. Hastane binalarının duvarlarına, sıvalarına zarar vermekteydi. Ayrıca vatandaşlarımızın şikayetlediği konuların başında da, tuvalet ve lavaboların durumları gelmekteydi. Bütün bu nedenlerden dolayı hastanemizde bulunan 243 tuvalette tadilat çalışması başlattık. Yıl sonuna kadar bütün tuvaletlerimiz yenilenmiş olacak. Çalışmalarımıza Mustafa Yazıcı Göğüs Hastalıkları Kliniğinden (D Blok) başladık. Amacımız, Aksaray halkına daha kaliteli ve daha hijyenik ortamlarda sağlık hizmeti sunmak”dedi..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ