Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,28 / Satış: 9,32

Dış Ticaret bilgilendirme semineri ATSO’da düzenlendi

Dış Ticaret bilgilendirme semineri ATSO’da düzenlendi
  • 09 Mayıs 2018 - 21:31

Ekonomi Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Orta Anadolu İhracatçılar Birliği ile Aksaray Ticaret ve Sanayi Odasının ortaklaşa düzenlemiş olduğu Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri ATSO Hizmet Binasında gerçekleşti.

Ekonomi Bakanlığından gelen uzmanlar tarafından ATSO Üyelerine ve Vatandaşlara yönelik olarak gerçekleşen bilgilendirme seminerine katılımcılar tam not verirken, seminerin düzenlenmesinden dolayı emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Dış Ticaret Bilgilendirme semineri sonrasında bilgi veren ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, yapmış olduğu açıklamada; “öncelikle bu seminerin düzenlenmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarımıza Aksaray ticaret ve sanayi odası yönetim kurulum adına şükranlarımı sunuyorum. Bilindiği üzere ülkemizin 2023 yılı hedeflerinin içerisinde 500 milyar dolarlık bir ihracat rakamı mevcuttur. Bu rakam ülkemizi dünya genelinde ekonomisi en güçlü 10 ülke arasında olmasını sağlayacağından dolayı devletimizin ihracata desteği de her geçen gün artmaktadır. Geçtiğimiz yıl rakamlarında Türkiye’nin ithalatı en az 21 şehrinden birisi olan ilimiz ihracatını da artırmaya başlamıştır fakat bu rakamlar istenilen seviyede henüz değildir. Anadolu’nun parlayan yıldızı şehrimizin sanayide çok daha iyi konumlarda olmasını sağlamak için en başta ihracatını artırmalıyız. Bizim en büyük gayemiz Aksaray’ı ticaret ve ihracat merkezi yapmaktır. Bunun için gerekli olan tüm altyapılar şehrimizde mevcuttur. Bugün Türkiye’nin stratejik konumu en yüksek olan ili Aksaray’dır. Bu avantajları çok iyi kullanmalıyız. Dünya’da artık ülkeler yarışmıyor, şehirler yarışıyor ise bizde bu yarışta Aksaray’ı en ön sıralarda tutmaya çalışmalıyız. Bu yolda en büyük ihtiyacımız ise eğitim seminer ve bilgilendirme toplantılarıdır. İşte bu noktada düzenlemiş olduğumuz seminerimizin önemi bir kez daha ortaya çıkmakta olup Aksaray iş dünyamızın ve sizlerin yararına olacak dış ticaret seminerimizin hayırlı olmasını diliyorum” Dedi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ