Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

Dış Ticaret eğitimi ATSO’da

Dış Ticaret eğitimi ATSO’da
  • 08 Mayıs 2018 - 23:54

Ekonomi Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Orta Anadolu İhracatçılar Birliği ile Aksaray Ticaret ve Sanayi Odasının birlikte düzenleyeceği dış ticaret semineri 09.05.2018 Çarşamba günü saat: 09.00’da ATSO Konferans Salonunda yapılacak.

İlimizin ve Ülkemizin en çok ihtiyaç duyduğu alan olan Dış ticareti artırmak adına eğitim ve seminerlere başlayan Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası bu anlamda tüm üyelerini, üniversite öğrencilerini ve vatandaşları seminere davet etti.

ATSO BAŞKANI GÖKTAŞ “EN BÜYÜK GAYEMİZ AKSARAY’I İHRACAT MERKEZİ YAPMAK”

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, tarafından yapılan açıklamada; “Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşması için en önemli alan olan Dış Ticarette Ekonomi Bakanlığımız, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz, Orta Anadolu İhracatçılar Birliği ve Odamız iş birliği ile seminer vereceğiz. Ekonomi Bakanlığından gelen uzmanlarımız ihracata dair önemli konuları üyelerimiz ve vatandaşlarımız ile paylaşacaklardır.

Anadolu’nun parlayan yıldızı şehrimizin sanayide çok daha iyi konumlarda olmasını sağlamak için en başta ihracatını artırmalıyız. Geçtiğimiz yıl rakamlarına baktığımızda ithalatımızın az ihracatımızın çok olduğunu net bir şekilde görüyoruz fakat bizim bu alanda hedefimizin sonu yoktur. Bizim en büyük gayemiz Aksaray’ı Ticaret ve İhracat Merkezi yapmaktır. Bunun için gerekli olan tüm altyapılar şehrimizde mevcuttur. Bugün Türkiye’nin stratejik konumu en yüksek olan ili Aksaray’dır. Bu avantajları çok iyi kullanmalıyız. Dünya’da artık ülkeler yarışmıyor, şehirler yarışıyor ise bizde bu yarışta Aksaray’ı en ön sıralarda tutmaya çalışmalıyız. Bu yolda en büyük ihtiyacımız ise eğitimlerdir. Tüm üyelerimizden ve vatandaşlarımızdan bu önemli seminere katılımlarını diliyorum” Dedi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ