Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Duyarlı Web Site Tasarımı

Duyarlı Web Site Tasarımı
  • 12 Temmuz 2021

Duyarlı Web Tasarımı, tasarım ve geliştirmenin, ekran boyutu, platform ve yönelime dayalı olarak kullanıcının davranışına ve ortamına yanıt vermesi gerektiğini öne süren yaklaşımdır.

Duyarlı web tasarımı, bir web sitesinin görünümünde, onu görüntülemek için kullanılan cihazın ekran boyutuna ve yönüne bağlı olarak dinamik değişiklikler yaratan bir web geliştirme yaklaşımıdır. Bu, küçük telefonlardan devasa masaüstü monitörlere kadar müşterilerin kullanabileceği çok sayıda cihaz için tasarım sorununa bir yaklaşımdır.

Bunun avantajı, tüm ekran türlerinde sitenizde tek tip kalite sağlayabilmenizdir. Ancak yeni başlıyorsanız, test etmek için çok zaman ayırmanız gerekir.

Uygulama, esnek sistem ve düzenler, resimler ve CSS medya sorgularının akıllı kullanımından oluşur. Kullanıcı dizüstü bilgisayarından iPad’e geçtiğinde, web sitesi otomatik olarak çözünürlük, görüntü boyutu ve komut dosyası oluşturma yeteneklerine uyum sağlar. Cihazlardaki ayarları da göz önünde bulundurmak gerekebilir; örneğin iPad’lerinde iOS için bir VPN varsa, web sitesi kullanıcının sayfaya erişimini engellememelidir. Başka bir deyişle, web sitesi, kullanıcının tercihlerine otomatik olarak yanıt verecek teknolojiye sahip olmalıdır. Bu, piyasadaki her yeni bir şey için farklı bir tasarım ve geliştirme aşamasına olan ihtiyacı ortadan kaldıracaktır.

Unutmayın, web tasarımında birçok referansa sahip bir Dijital Pazarlama Ajansı olarak, kurulduğumuzdan beri, birçok müşterimizi yüzlerce, hatta binlerce kelimede daha görünür yaptık, web sitelerine aldıkları odaklı trafiği kat kat arttırdık, dijital reklam maliyetlerini düşürerek daha ucuza daha fazla kitleye ulaştırdık. Hemen Magna Ajans iletişime geçin.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ