Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,67 / Satış: 7,70

E-90 Karayolu orta refüjüne 1500 çınar ağacı dikiliyor

E-90 Karayolu orta refüjüne 1500 çınar ağacı dikiliyor
  • 20.10.2015
  • 1.188 kez okundu

Şehrin muhtelif yerlerine binlerce ağaç diken Aksaray Belediyesi, E-90 karayolu üzerindeki orta refüjlere de 1500 adet çınar ağacı dikiyor..

Belediye ekipleri, makas mevkiinden başlayıp karasu kavşağına kadar uzanan karayolu orta refüjünde ağaç dikme çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, şehrin muhtelif yerlerinde yapılan ağaçlandırma çalışmalarıyla yıllardır özlem duyulan yeşil Aksaray’ı yeniden oluşturma gayretinde olduklarını söyledi.

Başkan Yazgı konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Şehrimiz kanalizasyonuyla, altyapısıyla, yollarıyla, yeşil orta refüjleriyle ve diğer büyük projeleriyle modern bir kent olma yolunda ilerliyor. Halkımızın yıllardır özlemini duyduğu yeşil bir Aksaray için ağaçlandırma çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Ağaçlandırma kapsamında şehrimizin muhtelif yerlerine ağaçlar dikerek yeşillendiriyoruz. E-90 Karayolunda 1500 adet çınar ağacı dikiliyor. Bu tür çalışmalarımız devam edecek. Belediye olarak yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarla hem Aksaray’ımızın yeşil bir kent olma özlemini gidermiş olacağız. Hem de gelecek kuşaklara temiz ve yeşil bir dünya bırakmanın gayretinde olacağız.” şeklinde konuştu..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ