Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,76 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,42 / Satış: 7,45

Eğitim-Bir-Sen Müdür Yardımcılığı hazırlık kursu başladı

Eğitim-Bir-Sen Müdür Yardımcılığı hazırlık kursu başladı
  • 24.02.2016
  • 1.453 kez okundu

Eğitim-Bir-Sen Aksaray Şube Başkanı Murat Günaydın, Müdür Yardımcılığı Sınavı için sendika tarafından düzenlenen kursun açılışını yaparak bir basın açıklaması yaptı..

Başkan Günaydın, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

“Eğitim-Bir-Sen Aksaray Şubesi olarak üyelerimize yönelik düzenlediğimiz Müdür Yardımcılığı sınavına hazırlık kursunu başlatmış bulunuyoruz.

Her zaman olduğu gibi akademik sendikacılığın örneklerinden birini daha bu kursu açarak gerçekleştirmiş oluyoruz.

Genel merkezimizce hazırlanan 1000 adet idarecilik kursuna hazırlık kitabını üyelerimize ulaştırdık. 23 Şubat Salı itibarı ile başlayan kursumuz 15 Mart cumartesi günü sona erecektir.350’ye yakın üyemizin başvuru yaptığı kursumuz hafta içinde uygulanacaktır. Bu kursu açmaktaki amacımız geleceğin kaliteli idarecilerinin yetişmesine katkı sunmaktır.

Eğitim-Bir-Sen Aksaray Şubesi olarak hiçbir zaman dar kalıpta, kısa mesafeli ve tek boyutlu düşünmedik, düşünmüyoruz. Geçmişimizin bize verdiği tecrübe ve güvenle, geleceğin şekillenmesi için hep beraber çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz.

Hem Ülkemizin hem de İlimizin yetkili ve etkili sendikası olarak sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Öncelikle çalışanları ilgilendiren konularda enerjimizi harcarken, ülkemizin genel problemleriyle yakından ilgiliyiz. Biz diyoruz ki, bu ülke hepimizin bu ülkeyi sevmek, slogan atmakla değil çalışmakla olur.

Sendikacılık, haksızlıklara ve adaletsizliklere karşı “hayır” diyebilmek ve mücadele etmektir. Meşru haklar ile yasal haklar arasındaki makası daraltmak için özlük; vesayetçilere karşı özgün duruşuyla da özgürlük mücadelesi veren Eğitim-Bir-Sen, özgürlüklerin genişlediği oranda ekmeğin de büyüyeceğine inanmaktadır. Öfke ve sloganın yerine aklın ve bilimin öne çıkarılması gereken sendikal kulvarda, insanların sağlıklı değerlendirme yapabilmesi, iş yapan ile gürültü çıkaranı ayırabilmesi, ancak demokrasinin teneffüs alanlarının genişlemesi ile mümkündür. Kamplaştırmayan, ayrıştırmayan, kaynaştıran ve buluşturan yeni bir solukla, Mevlana’nın pergel örneğindeki gibi, “sabit ayağını medeniyet değerlerine basıp, hareketli ayağıyla geniş halkalar çizen” bir anlayışla, toplumun bütün kesimlerine hitap eden bir yaklaşımı hayata geçiren Eğitim-Bir-Sen, demokratik iklim ılımanlaştıkça, gücüne güç katmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle katılımınızdan dolayı siz sayın basın mensuplarına ve değerli üyelerimize teşekkür ediyorum. Kursumuzun hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ