Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,93 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,53 / Satış: 6,56

Emniyetten çocuklar için Konya ve Ihlara Vadisi gezisi

Emniyetten çocuklar için Konya ve Ihlara Vadisi gezisi
  • 02.06.2016
  • 1.334 kez okundu

Aksaray Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında; 12-16 yaş grubu 60 çocuk Konya ve Ihlara Vadisini polis ağabey ve ablaları ile gezdi.

” projesi ile; maddi imkânları kısıtlı çocuklarımızı sosyal yaşamın içine dahil etmek, sosyal, kültürel ve eğitsel faaliyetlerle geleceğe güvenle bakan, milli ve kültürel değerlerimize sahip, birlik beraberlik ve kardeşlik duyguları gelişmiş, suç ve suçlardan uzak duran birer birey olmalarında katkıda bulunmak, devletimizin ilgi ve desteğini hissettirmek amacıyla organize edilen gezilerle 12-16 yaş grubu 30 çocuk, 25 Mayıs günü iline götürüldü.

Konya gezisinde çocuklara, Mevlana Külliyesi, Şehitlik, Seksen Binde Devri Alem Parkı ve Bilim Sanat Merkezi gezdirilerek birlikte öğle yemeği yendi.

Aynı proje ile 12-16 yaş grubunda 30 çocuk, 28 Mayıs günü İlimizin tarihi ve kültürel zenginliklerinden olan Ihlara Vadisine geziye götürülerek, birlikte yapılan kahvaltı sonrası polis abileri ve ablalarıyla beraber vadi içerisinde yürüyüş yapılarak tarihi kiliseler görüldü. Ayrıca gezilere katılan toplam 60 çocuğa tşört, şapka ve ayakkabı hediye edildi.

Projeye dahil olan çocukların aileleri başta Emniyet Müdürümüz Sayın Mehmet ASLAN’ a ve projeye katkıda bulunan polis memurlarına teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdi..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ