Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Eskil’de sigara ve bağımlılık konulu seminer gerçekleştirildi

Eskil’de sigara ve bağımlılık konulu seminer gerçekleştirildi
  • 22.03.2018
  • 953 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eskil Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Doktor Öğretim Üyesi Meriç Lütfi Avsever, öğrencilerin sadece akademik olarak değil, bedeni ve ruhi sağlık açısından da erişkin bireyler olmasını önemsediklerini söyledi.

Eskil’de “Sigara ve Bağımlılık” konulu bir seminer düzenlendi. İlçeye gerek sosyal, gerek kültürel, gerekse sportif manada pek çok etkinliğin kazandırılmasına öncülük eden Eskil MYO, yeni bir etkinliğe daha imza attı. Bağımlılık konusunun ve özellikle gençlerin her türlü bağımlılıktan uzak tutulmasının gelecek açısından önemli olduğunu ifade eden Okul Müdürü Avsever, “İlçemize olumlu katkılar sunmanın gayreti içerisindeyiz. Yılı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Farklı konularda, ilçe halkımızın da katılımlarına açık şekilde etkinlikler düzenliyoruz” dedi. Yapılan açılış konuşmasının ardından Eskil Toplum Sağlığı Merkezi’nde görevli Doktor Yakup Şen, “Sigara ve Bağımlılık” konulu bir sunum yaptı; sigaranın tüm vücuda ciddi zararalar veren bir alışkanlık olduğunu vurguladı. Şen, kurtulma yollarına dair de önemli bilgiler aktardı. Seminer, Ebe Serpil Zeybek tarafından “Hijyen” konulu sunumun ardından tamamlandı.

Okul Müdürü Doktor Öğretim Üyesi Meriç Lütfi Avsever, etkinliğin düzenlenmesine katkı sunan herkese teşekkür ettiklerini belirtti..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ